Spor En büyük hedef Devler Ligi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En büyük hedef Devler Ligi

YEREL HABERLER EN BÜYÜK HEDEF DEVLER LİGİ

Şenol Güneş, en büyük ve güzel hedeflerinin şampiyon olarak Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılmak olduğunu söyledi. Hafta sonunda oynayacakları Malatyaspor maçının zorlu geçeceğini söyleyen Güneş, "Rakibimizi tanıyor ve gücünü biliyoruz. Alacağımız 3 puan da bizi şampiyonluk yarışında daha iddialı yapacaktır" dedi.

Şenol Güneş, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, şampiyonluk yarışında olmak ve şampiyonluğu kovalamak istediklerini belirterek, “Şampiyon olarak Avrupa kupalarında yer almak, yani Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı hedefliyoruz. Ama kesinlikle Avrupa'da olmak istiyoruz. Ligde birinci, ikinci, üçüncü veya kupayla olsun ama Trabzonspor'un en büyük ve güzel hedefi şampiyon olarak Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılmasıdır” dedi.

Şampiyonluk hedefinin bir slogan durumuna dönüştürülmesinin hem kendilerine hem de kamuoyuna haksızlık olacağını ifade eden Güneş, “Şu anda sadece yarışta olduğumuzu söylüyoruz. Gücümüzü de biliyoruz. Nereye gidebileceğimizi hep birlikte göreceğimizi söylemiştim. Bu, uzun vadede bir iş. Trabzonspor'un hedefi olan büyük kulüp, büyük hedef anlayışını şampiyonluk bile durduramaz. Çünkü şampiyon olsak bile bu bir araç olacaktır bize. Ona takılıp kalmayacağız. Onu başararak Avrupa'da olmak istiyoruz” diye konuştu.

"İŞ YAPARKEN HATA OLUR"

Güneş, kural hatası nedeniyle hakemlerin istifasının istenmesi konusunda ise, “Antrenör yanlış bir oyuncu transferi yaptı, o zaman antrenör istifa etsin. Yönetici istifa etsin, gazeteci yanlış yazı yazdı, gazeteci istifa etsin. Artniyet varsa tamam ama iş yaparken hata olabilir” dedi.
  
"MALATYASPOR GÜÇLÜ BİR TAKIM"

  
Hafta sonunda Malatyaspor ile yapacakları maçın çok zorlu geçeceğini söyleyen Güneş,  "Malatyaspor, deplasmanda daha başarılı olan bir takım. En son ligde sahasındaki yaptığı maçta da galibiyet aldı. Kupa maçından daha farklı şartlarda oynayacağız. Rakibimizi tanıyor ve gücünü biliyoruz. Alacağımız 3 puan da bizi şampiyonluk yarışında daha iddialı yapacaktır" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle