GeriFutbol En büyük hatam Fener'e vedaydı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En büyük hatam Fener'e vedaydı

En büyük hatam Fener'e vedaydı
refid:24412656 ilişkili resim dosyası

“Hayatımın en büyük hatası yedek soyunmayı kabul etmeyip Zico ve Aziz Yıldırım’ın ısrarlarına rağmen F.Bahçe’den ayrılmam oldu. Aslında 100. yıl şampiyonluğunu yaşayacak kadroda kalıp tarihe adımı yazdırmam gerekirdi.”

Futbola 11 yaşında 200 çocuk arasından seçilerek A.Gücü alt yapısında başlayan Samet Aybaba’nın 17 yaşındayken PAF takımdan A takıma aldığı ve F.Bahçe formasıyla şampiyonluk yaşayan Murat Hacıoğlu, “En büyük hatam Fener’den ayrılmaktı” dedi. Gençliğin verdiği ani kararla daha fazla forma şansı bulacağı bir takıma gitmek istediğini anlatan Murat, “Zico ve Aziz Yıldırım’ın ısrarlarına rağmen F.Bahçe’den ayrıldım. Şampiyon olmuş takımın futbolcusuydum ama yedek kalıyordum. Sabretmeli ve F.Bahçe’nin 100.yıl şampiyonluğunu yaşayıp, tarihe geçmeliydim” dedi.

‘ŞAMPİYOLUĞUN KAÇMASININ SUÇLUSU DAUM’DUR’

34 yaşına rağmen hala 2. ligde Gaziosmanpaşaspor’da forma giyen Murat Hacıoğlu, sarı lacivertli formayla Daum’dan Zico’ya, Alex’ten Anelka’ya birçok yıldızla yaşadığı ortak hatıraları Hürriyet’e anlattı...
- D.Bakır’da oynarken başarılı iki sezon geçirdim. A Milli Takım’a kadar yükseldim. Beşiktaş ile ön protokol yaptım ancak Daum beni ısrarla istiyordu. Ersun Yanal F.Bahçe’de daha başarılı olacağımı belirtince rotamı sarı lacivertilere çevirdim.
- Denizlispor maçı kadrosunda olmadığım için elevizyondan seyrettim. Bence şampiyonluğun Denizli’de bırakılmasının baş suçlusu Chirstoph Daum’dur. Anelka’yı oynatmamasını anlamak mümkün değil.

Zico, F.Bahçe’de kalmalıydı

- ZICO, Daum’un tam zıttı bir insandı. Oynayan oynamayan tüm futbolcularla yakından ilgileniyor, herkese eşit ve sıcak kanlı bir şekilde yaklaşıyordu. Futbolcularla kurduğu diyalog teknik-taktik anlayışının daha ilersinde futbolcuyu motive ediyor böyle de başarı geliyordu. Zico’yu çok sevdim. Alex’in Zico hakkında ‘İyi bir insan ama teknik adamlığı yeterli değil’ demesine anlam veremedim. Bence Zico, F.Bahçe’den gitmeseydi çok büyük başarılar kazanabilirdi.

Aykut Kocaman’dan bunu beklemezdim!

- BEN, Aykut Kocaman için şampiyonluk yaşadığım Fenerbahçe’yi bırakıp Ankaraspor’a gittim. Ancak ertesi yıl, uğruna F.Bahçe’yi bırakıp geldiğim Aykut Kocaman beni satış listesine koydu. Aykut Kocaman’dan hiç böyle bir şey beklemiyordum. Onun için F.Bahçe’yi bırakıp gelmiştim ve bana sahip çıkmasını bekliyordum. Ancak daha sonra beni telefonla arayarak gönlümü aldı ve barıştık. Kocaman bence F.Bahçe’de başarılı oldu.

Aziz Yıldırım babacandır

-Aziz Yıldırım dışarıdan sert otoriter gibi görünür ancak biz futbolculara çok cana yakın ve babacandı. Futbolcuları sahiplenir, korur her zaman şakalaşırdı. Ama yine de o zamanlarda bile herkes Başkan’dan korkardı. Başkan antrenmana veya soyunma odasına geldiği zaman sanki kırmızı alarm çalıyor gibi herkes kendisine çeki düzen verirdi.

Hagi, Alex’ten büyük

- ALEX ile aynı takımda, Hagi ile ise birçok kez karşı karşıya oynadım. İki futbolcuyu karşılaştırırsak elde ettiği başarılara bakınca Hagi’nin daha büyük bir futbolcu olduğu ortaya çıkıyor. Ancak Alex de Türkiye’de büyük işler başarmış önemli futbolcudur.

En büyük hatam Fenere vedaydı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle