« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'En büyük hatam Fenerbahçe'den ayrılmaktı'

Fenerbahçe'de 1993-95 yılları arasında forma giyen Danimarkalı Brian Steen Nielsen, "20 yıllık futbol hayatımdaki en büyük hatam Fenerbahçe'den ayrılmaktı" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'nin eski oyuncularından Brian Steen Nielsen yıllar sonra gelen itiraf... NTV Spor'a konuşan Nielsen, iki yıl formasını giydiği sarı lacivertli ekipten ayrıldığı için pişman olduğunu söyledi.

“TÜRKİYE’DEN TEKLİF GELİRSE KABUL EDERİM ANCAK...”
“Son 10 yıldır Danimarka takımlarından Aarthus'da spor direktörlük görevi yaptım. 6 ay önce de bu görevimden ayrıldım. Şimdilik dinleniyorum ancak Türkiye'den teklif olursa değerlendirmek isterim. Galatasaray ve Beşiktaş'a saygı duyuyorum ancak teklif gelmesi durumunda Türkiye'de Fenerbahçe'de oynadığımdan dolayı eski takımımı tercih ederim.”

SARI-LACİVERTLİ FORMADAN AYRILIŞ HİKAYESİ
1993-1995 yılları arasında Fenerbahçe forması giyen Nielsen, sarı lacivertli ekiple yollarının ayrılışının nedenlerini anlattı.

“EN BÜYÜK HATAM”
20 yıllık futbol hayatımdaki en büyük hatam Fenerbahçe'den ayrılmaktı. Ayrılma nedenlerime gelirsek; o dönemde parasal anlamda sıkıntılar vardı. Ayrıca büyük bir kulüp olduğumuz için her sene şampiyon olmak zorundaydınız. Bunun yanında dünyanın sayılı derbilerinin oynandığı Tükiye'de derbi maçları kazanmak zorundaydınız. O dömende birlikte oynadığım Oğuz, Aykut, Uche, gibi bir çok isimler bu gibi baskılardan dolayı ayrılmak istediğini söylemesi benim gibi genç oyuncuları etkiledi. Çok geçtim ve hata yaparak Fenerbahçe'den ayrıldım.”

NIELSEN’DEN LİG YORUMU
Nielsen, Süper Lig’deki şampiyonluk yarışını değerlendirdi: “Bu sene ligi Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş arasında kafa kafaya geçiyor. Büyük ihtimal sezon sonuna kadar da böyle devam edecek.”


Bunları da Beğenebilirsiniz