« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En büyük Galatasaray

‘Spora, ülkenin en iyi kulübü olarak biz yön veriyoruz. Galatasaray, Türkiye’nin en büyük ve en çok kişinin sevdiği kulüptür. Dünyanın en tanınmış Türk markasıdır, aydınlanma düşüncesinin Türkiye’deki öncüsüdür.’

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Kulübü’nün 100. kuruluş yıldönümü, Taksim Atatürk Anıtı önünde ve Galatasaray Lisesi’nde /images/100/0x0/55eb0ecbf018fbb8f8a84994düzenlenen törenlerle kutlandı. Kutlamalar çerçevesinde ilk olarak kulüp başkanı Özhan Canaydın, yöneticiler, kulüp üyeleri ve sporculardan oluşan grup, Galatasaray Lisesi’nden Taksim Atatürk Anıtı’na kadar bando eşliğinde yürüdüler. Burada Canaydın, Atatürk Anıtı’na çelenk koyarken, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törenler daha sonra G.Saray Lisesi’nde devam etti. Başkan Canaydın lisede yaptığı konuşmada, son günlerde yapılan polemiklere göndermede bulunarak, ‘Galatasaray, Türkiye’nin en büyük kulübü ve en çok kişinin sevdiği kulüptür’ dedi. Canaydın, şöyle konuştu:

‘Bugün AB’nin yeni haritasında ülkemiz de var. Spora, ülkenin en iyi kulübü olarak biz yön veriyoruz. Galatasaray Kulübü, aydınlanma düşüncesinin Türkiye’de öncüsüdür. Misyonu evrenseldir, cumhuriyetimizin misyonuna paraleldir. Bu nedenle Galatasaray, Türkiye’nin en büyük kulübü ve en çok kişinin sevdiği kulüptür. Dünyanın en tanınmış Türk markasıdır.’

100. yıl kutlamasına katılım oldukça az olurken, kulübün 8 bini aşkın kongre üyesinden sadece 100’e yakınının lisedeki toplantıya katılması dikkat çekti. Törende daha sonra, toplantıda bulunan en yaşlı üye olan 97 yaşındaki Fuat Bezmen, yaş kütüğüne 100. yıl plaketini çaktı, kulübün kupaları tanıtıldı ve 100. yıl pastası kesildi.

Başkanı üzdüğüm için pişmanım

‘FENERBAHÇE bizi her alanda geçti. Bu da bizim sinirlerimizi bozdu’
şeklindeki açıklamasıyla Galatasaray camiasından büyük tepki gören İkinci Başkan Ergun Gürsoy, yanlış anlaşıldığını söyledi. Gürsoy, ‘Meyve veren ağaç taşlanır, ben de taşlanıyorum. Başkanımız Özhan Canaydın bu tür sansasyonlara hep karşı olmuştur. Ben başkanımızı üzdüğüm için pişmanlık duyuyorum’ dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler