Gündem Haberleri

  En büyük alkışı Kamer Genç aldı

  Saygı Öztürk / Ankara
  22.05.2010 - 10:57 | Son Güncelleme:

  CHP'nin 33. kurultayı sürpriz konuğu Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç oldu.

  KAMER GENÇ: ÇAĞIRIRLARSA CHP'YE GELİRİM / WEB TV

  KAMER GENÇ'TEN KILIÇDAROĞLU'NA TAM DESTEK / WEB TV 

  KAMER GENÇ'E İLGİ YOĞUNDU

  İŞTE GANDİ KEMAL'İN YAŞAM HİKAYESİ / FOTO ANALİZ

  Kılıçdaroğlu'nun adaylığını açıkladığı gün Hürriyet'e "Davet alırsam CHP'ye katılabilirim" diyen Genç, bunun ilk adımını kurultaya katılarak gerçekleştirdi.

  CHP Genel Başkan adayı Kılıçdaroğlu ile, Tunceli'nin Nazimiye ilçesinden olan Kamer Genç, kongre salonunun gelmeden önce hurriyet.com.tr'ye "Hemşerilerimiz Kemal bey ile birlikte olmam için yoğun talepte bulunuyor. Kemal bey eskiden beri tanıdığım sevip saydığım bir insan" dedi.

  Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç katıldığı canlı yayında şu açıklamaları yaptı;             

  "BENİM KÖKENİM CHP'Lİ ZATEN"

  Taban beni çok iyi tanıyor. 1983 ile 1995 yılları arasında CHP'nin parti üyeliğini yaptım. Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü tehlikede. Devlet talan edilmiş. Sanki bunu asker yapıyor gibi gösteren bir iktidar var. Ülkemizin içine düştüğü bu durumdan, alçakça yönetim tarzından kurtarmak için hemşehriliği bir tarafa bırakıp milli mücadele vermemiz gerekiyor.

  Kılıçdaroğlu olmasa dahi ben yine aynı desteği verecektim. Zaman birleşme zamanıdır. Bana birçok insan "parti kur oy verelim" dediler. Ben bunu yapmadım.

  SORU-CEVAP

   * CHP'ye dönecek misiniz?
   Bir teklif olursa hemen dönerim. Şu ana kadar bir şey yok. Halkıma sorarak kabul ederim.

  *CHP'ye girerseniz partis disiplinine uyabilecek misiniz?        
  Ben sıradan bir milletvekili değilim Tabii ki gerekli kurallar neyse uyacağım.

  SANATÇILARDAN DA DESTEK        

  CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin de sanatçılar Yavuz Bingöl ve Edip Akbayram'la salona geldi. Coşkulu bir kurultay yaşadıklarını belirten Tekin, kurultayın CHP Genel Başkanı değil, Türkiye'nin Başbakanı'nı seçeceğini savundu. Bingöl ve Akbayram da kurultaya yoğun ilginin kendilerini sevindirdiğini ifade ettiler.   

  Arif Sağ katıldığı canlı yayında şu açıklamaları yaptı;

  " Türkiye'deki bu rüzgarı 1974'de Ecevit zamanında görmüştüm. Bence çok iyiye doğru gidiyoruz. Şu anda bence Başbakanlık seçimi yapılıyor. İddia edilen bütün bu iğrençliklere rağmen Türkiye doğru iktidarı yakalayacaktır. Partide ayrılık yok. Deniz Bey de gelecek ve birlikte çalışacağımıza inanıyorum. Bence Kılıçdaroğlu adaylığının gizlenme gibi bir durumu yok. Daha İstanbul Belediye Başkan adaylığı açıklandığı zaman, Kemal Kılıçdaroğlu'nun partinin başına geleceği konuşulmaya başlanmıştı."  

      
               

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı