« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"En azından beraberlik istiyoruz”

Gaziantepspor, Spor Toto Süper Ligi'nin 8. haftasında yarın deplasmanda oynayacağı Galatasaray maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Celal Doğan Tesisleri'nde yapılan antrenman teknik direktör Abdullah Ercan'ın gözetiminde yapıldı.

Teknik Direktör Abdullah Ercan, Gençlerbirliği maçından aldıkları 3 puanla takım üzerindeki psikolojik baskının kalktığını söyledi.

Ercan, fikstür gereği çok fazla dinlenme şansı olmadan yarın akşam oynayacakları Galatasaray maçının hazırlıklarına başladıklarını belirtti.
Galatasaray maçının zor olacağını ifade eden Ercan, şöyle konuştu:

“Aldığımız galibiyetin anlam kazanabilmesi için Galatasaray'a karşı iyi oynayıp en azından beraberlik almak istiyoruz. Zor bir maç olacak, bunu da biliyorum. Takımda sakat oyuncumuz yok. Farklı oyuncuları tekrar kullanabiliriz. Kişisel bir önlem almayı düşünmüyoruz. Öncelikle topa sahip olan, hızlı oynayan bir takım yaratmak amacındayız. Bunu yapmaya çalışıyoruz. Ekstra bir önlem almayı düşünmüyorum.”

Genç teknik adam, yarınki Galatasaray maçından sonra cumartesi günü de Trabzonspor ile oynayacaklarını ve diğer takımlara göre daha az dinleneceklerini dile getirdi.

Uygulamanın neye göre yapıldığını bilmediğini kaydeden Ercan, şöyle devam eti:

“Çarşamba günkü Galatasaray maçından sonra cumartesi günü de Trabzonspor ile oynayacağız. Diğer takımlara göre daha az dinleneceğiz. Belki Trabzonspor'un Avrupa kupası maçı var diye böyle bir organizasyonun içine girdiler ama baktığın zaman bize biraz daha süre tanıyabilirlerdi. Trabzonspor maçını en azından pazar günü öğleden sonra oynayabilirdik. Tabi bu saatten sonra bunları konuşmanın bir anlamı yok. Biz şu an itibariyle Galatasaray'a karşı yüzde yüz hazır olmaya çalışacağız. Daha yapacak çok işimiz var. Daha işin başındayız. Oyun felsefemizi oturtabilirsek iyi günler bizi bekliyor diye düşünüyorum. Ama düzenleme bizim açımızdan biraz sıkıntılı.”

Gaziantepsporlu tecrübeli oyuncu Serdar Kurtuluş da altı günde üç maçlık bir periyoda girdiklerini, bunların ilk ayağında Gençlerbirliği ile oynadıklarını ve ilk galibiyeti aldıklarını söyledi.

Serdar Kurtuluş, “Bu galibiyetin önem taşımasını istiyorsak Galatasaray karşısından da puan veya puanlarla dönmemiz lazım. İki zorlu maç bizi bekliyor. Umarım Gençlerbirliği'nden aldığımız bu galibiyet ile bizim açımızdan galibiyet serisi başlar. İyi ve zevkli bir maç olacağını düşünüyorum. Puan veya puanlarla dönmek istiyoruz” diye konuştu.

Gaziantepspor'un başarılı file bekçisi Karcemarskas ise, “Galatasaray ile oynayacağımız maç çok zorlu bir maç olacak. Bu maçın sonrasında Trabzon'a karşı oynayacağız. Baktığınızda son üç maçımız, ilk oynadığımız 4 haftaya göre daha iyi” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz