« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En az çeyrek final

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, UEFA Kupası'nda çeyrek finalin altında alınacak bir sonucun, kendileri için başarısızlık olacağını söyledi.

GS TV
SON GÜNCELLEME

Polat, Galatasaray TV'de yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın bir değişim içinde olduğunu, bunun da bir sezonda gerçekleştirilmesinin beklenemeyeceğini kaydeden Polat, “Bunun bir süresi olmalı. İki-üç sezonluk bir süreç olarak kabul edilmeli. Bizim için UEFA Kupası'nda çeyrek finalin altındaki bir sonuç başarısızlıktır. En az çeyrek final ve üstünü hedefleyip düşünmemiz lazım. O anlamda mücadelemizi yapıyoruz. Başlarında da Feldkamp gibi çok tecrübeli bir hoca var” dedi.

Yeni transferler konusunda da görüşlerini açıklayan Adnan Polat, bu konuda Adnan Sezgin ve Haldun Üstünel'e teşekkür etmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Bu ikilinin, aldıkları kararları uygulama konusunda 1,5 ay boyunca gece gündüz koşturduklarını ifade eden Polat, “Hedeflediğimiz tüm transferleri gerçekleştirdiler. Beklentimiz yüksek, ama şu an için bir şey söylemek erken. Bizim en büyük sıkıntımız, liglere seyircisiz başlamak. 5 maç ceza aldık. Seyircisiz oynamamız, bizim için çok büyük bir dezavantaj. Bu bize çok büyük bir sıkıntı yaşatıyor, çünkü Galatasaray taraftarı, Galatasaray'ın ruhudur. Bizi canlı tutan, motive eden, koşturan, başarıya ulaştıran taraftarımızdır. Onlarsız futbolun pek tadı, tuzu olmuyor” diye konuştu.

“CİDDİ ÇALIŞMALARIMIZ VAR”

Adnan Polat, yönetime geldikleri günden beri birçok icraatın içinde olduklarını, ancak kamuoyunun, kulüpteki kıpırdanmayı sadece yapılan transferlerle görebildiğini söyledi. Geçen yaz tüm tesisleri elden geçirdiklerini anlatan Adnan Polat, “Bunun dışında mali olarak ciddi çalışmalarımız var. 2006-07 sezonundan hiçbir borcumuz yok. Profesyonel takımımızın çok cüzi bir alacağı var. Onu da lig başlamadan ödeyeceğiz. UEFA'daki tüm davalarımız sona erdi. Ribery davası hariç hepsini kazandık. Birçoğunun da borcunu ödedik” dedi.

Seyrantepe'de yapılacak stadın temelinin ağustos ayı içinde atılacağını, bunun Galatasaray'a yeni bir soluk aldıracağını kaydeden Polat,”Güzel günler yakın. Başta sayın başkanımız olmak üzere tüm ekibimiz, canın dişine takarak çalışıyor” diye konuştu.

“SEYİR ZEVKİ YÜKSEK BİR GALATASARAY”

Adnan Polat, yeni transferlerle beklentilerinin arttığını belirterek, “Hem seyir zevki yüksek, hem de iyi sonuçlar alan bir Galatasaray izlettirmeyi umuyoruz” dedi. Takımın tüm antrenmanlarını izlemek istediğini, ancak işlerinin yoğunluğu nedeniyle gidemediğini dile getiren Polat, şöyle konuştu:

“Aldığımız futbolcuların, takıma büyük güç katacağı ve katkı sağlayacağından eminim. Bu rekabette önceki sezon şampiyon olan takımımızın oyuncuları da burada, onların çok büyük bir çıkış yakalayacağını düşünüyorum. Takım halinde, Türk futbolunda hem seyir zevki yüksek, hem de iyi sonuçlar alan bir Galatasaray izlettirmeyi umuyoruz.”
Adnan Polat, Galatasaray'ın tekerlekli sandalye ve sutopu takımlarının kazandığı başarıları da değerlendirirken, “Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı bu sezonu değil, geçen sezonu da yenilgisiz kapattı. Sadece Türkiye şampiyonu değil, Avrupa dördüncüsü de oldular. Bu sezonu sportif anlamda değerlendirdiğimizde, su sporlarında, tekerlekli sandalye basketbolda ve bireysel şampiyonluklarımız oldu. Bu dönemde bize gerçekten büyük güç verdiler, katkıda bulundular. En azından maneviyatımızı yükselttiler. Gelecek sene tekerlekli sandalye basketbolunda Avrupa'da en azından final oynayacağımızı umuyorum” ifadesini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz