« Hürriyet.com.tr
MENÜ

En az 3 yıldız çıkaracağız

Feyyaz Uçar, ev sahipliğimizde yapılacak Dünya Kupası’na damga vuracağımızı söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

20 Yaş Altı Milli Takım Teknik Direktörü Uçar, “Bu turnuvada en az üç oyuncumuz, dünya futbolunun yakından izleyeceği isimler olacak. Üç isim için de 7-8 adayımız var” dedi.

TÜRKİYE’nin 21 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında ev sahipliğini yapacağı FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası öncesi değerlendirmelerde bulunan 20 Yaş Altı Milli Takımı Teknik Direktörü Feyyaz Uçar, bu organizasyonda olmayı hak ettiklerini ispat etmek için mücadele vereceklerini söyledi.
Feyyaz Uçar, TFF tarafından yayımlanan ‘Tam Saha’ dergisine yaptığı açıklamalarda, “İsim vermek belki çok doğru olmaz ama en az üç oyuncumuz, bu turnuvada dünya futbolunun yakından izleyeceği isimler haline gelecek. Bu üç isim için de 7-8 aday olduğunu söyleyebilirim” diye konuştu.

‘HAK ETTİĞİMİZİ GÖSTERMELİYİZ’

20 yaş altı kategorisinin, oyuncular için dünya futboluna imza atacakları bir döneme karşılık geldiğini dile getiren Uçar, “Finallere gelen takımların hepsi elemelerle Dünya Kupası’na katılma hakkı kazandı. Biz oynadığımız futbolla bu turnuvaya katılmayı hak ettiğimizi göstermeliyiz. Takımımızın, ‘Biz eleme oynasaydık da buraya gelirdik. Burada olmayı hak ediyoruz’ dedirtmesi lazım” ifadelerini kullandı.
Başarılı teknik adam sözlerine şöyle devam etti: “İlk hedefimiz gruplardan çıkmak ve her maçı bir final havasında oynamak. Biz zaten bu tip turnuvalara sürekli katılan bir ülke değiliz. Dolayısıyla, ‘Geçen turnuvada üçüncüydük, bu turnuvada da şampiyon olacağız’ diyemiyorsunuz. Sağlam adımlarla basamak basamak ilerlemeli ve gücümüzün yettiği yere kadar gitmeliyiz.”

‘TAKIM OLMAYI BAŞARABİLDİK’

GEÇİRDİKLERİ hazırlık döneminde arkadaşlık havasını yakaladıklarını ve takım olduklarını aktaran Feyyaz Uçar, “Oyuncularım kenetlendi ve artık şampiyonanın ciddiyetini anladılar. Birbirlerine ihtiyaçları olduğunun da farkındalar. Bireysel olarak ne kadar yetenekli olursanız olun, sizi yıldız yapacak olan takımınızdır. Siz tek başınıza takımınızı şampiyon yapamazsınız ama o takım sizi dünya yıldızı yapabilir. Bunun da farkındalar. Oyuncuların arasındaki diyalog her geçen gün gelişiyor” şeklinde konuştu.

Frei ile görüşeceğim

ELİNDEKİ kadroyu oluşturabilmek için 100’ün üzerinde oyuncu denediklerinin altını çizen Uçar, “Bir önemli artı da A Milli Takım oyuncumuz Kerim Frei. Abdullah Avcı Hocamız kendisiyle görüşmüş ve Kerim 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda oynamak istediğini söylemiş. Ben de onunla görüşeceğim. Bizim için çok önemli bir artı olacak” dedi.

En ciddi rakip Kolombiya’dır

TEKNİK direktör  Feyyaz Uçar, El Salvador, Kolombiya ve Avustralya ile birlikte yer aldıkları Dünya Kupası C Grubu’nda kendilerine en ciddi rakip olarak Kolombiya’yı gördüklerini de sözlerine ekledi.

Son prova Paraguay’la

20 Yaş Altı Milli Takımımız, dün Titanic Business Kartal Otel’de bir araya geldi. Milliler, bugün de Düzce Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri’nde kamp çalışmalarına başlayacak. Kampın ikinci bölümüne İstanbul’da devam edecek 20 Yaş Altı Milli Takımı, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası öncesi son hazırlık karşılaşmasını, organizasyonda yer alacak ekiplerden Paraguay ile 14 Haziran Cuma günü Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda gerçekleştirecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz