Gündem Haberleri

GÜNDEM

  En acı karne günü...

  ANKARA (AA)
  09 Haziran 2017 - 13:51Son Güncelleme : 09 Haziran 2017 - 14:13

  Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde, dün girdikleri gölette boğulan 2 çocuk, eğitim gördükleri ortaokulda arkadaşları tarafından anıldı. Arkadaşlarının fotoğraflarını ve karnelerini güllerle süsleyerek sıralarına koyan öğrenciler dua etti.

  Kahramankazan Ortaokulu'nda öğrenciler karne töreni öncesi arkadaşlarını anmak için sınıflarda toplandı. Gölette boğulan 5-H sınıfı öğrencisi Emin Ünal (11) ve 7-G sınıfı öğrencisi İbrahim Küçükkahraman'ın (13) fotoğrafları ve karnelerini güllerle süsleyerek sıralarına koyan arkadaşları dua etti.

  En acı karne günü...

  Ünal'ın karnesi ailesine teslim edilmesi için bir arkadaşına verildi. Küçükkahraman'ın karnesini ise aynı okulda okuyan kardeşi Merve Küçükkahraman aldı. Merve Küçükkahraman, karnesini kardeşinin odasına koyacağını söyledi.

  Gölette boğulan çocukların fotoğrafları, taziye mesajı eşliğinde okulun girişindeki projeksiyon cihazıyla duvara yansıtıldı. Okul Müdürü Ali Tunca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerinden ikisinin gölette hayatını kaybetmesi nedeniyle okulda buruk bir karne sevinci yaşadıklarını belirterek şöyle konuştu:

  En acı karne günü...

  “Onlar sadece ailelerinin değil bizim de kıymetlilerimizdi. Onların ölüm haberini duyunca inanamadık. Hepimizi derinden üzdü. Çocuklarımız yaz tatiline girdi ve bolca boş vakitleri olacak. Tekrar böyle üzücü durumların yaşanmaması için buradan ailelere de seslenmek istiyorum: Sizlere önemli sorumluluklar düşüyor. Çocukların daha güvenli alanlarda belki sosyal faaliyetler içerisinde vakitlerini geçirmeleri konusunda daha duyarlı ve dikkatli olmalarını istiyoruz."

  En acı karne günü...

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler: ANKARA , Karne , boğulma
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı