Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Emsalsiz sanal sonra gerçek saldırı

  Hürriyet Haber
  17 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 16 Ağustos 2012 - 23:16

  ABD’li ünlü blog yazarı Richard Silverstein, İsrail’in İran’a saldırı planı olduğunu iddia ettiği bir belge yayımladı.

  Buna göre, İran’ın nükleer ve askeri tesislerine emsalsiz bir siber saldırı düzenlendikten sonra bunu hava saldırısı izleyecek.
  Tikkun Olam isimli blog’unda yazdıklarıyla geçmişte de tartışma yaratan Silverstein, elindeki belgenin İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Savunma Bakanı Ehud Barak’ın İsrailli bakanlara verdiği brifingin tutanakları olduğunu iddia etti.
  Silverstein’a göre, İsrail’in İran’a hazırlık planı kapsamında önce bir dizi füze saldırısı, ardından hava saldırıları, kapsamlı bir siber saldırı ve hatta üst düzey İranlı ordu ve istihbarat yetkililerine suikastlar düzenlenmesi yer alıyor.

  İran’ın bağları kesilecek

  Silverstein’a göre internet, telefon, radyo ve televizyon bağlantıları, iletişim uyduları ve Hurremabad ve İsfahan gibi yer altı füze üsleri dahil önemli tesislere giden fiberoptik kablolar devre dışı kalacak. Bu belgeyi üst düzey bir ordu yetkilisinden aldığını öne süren Silverstein, blog’unda, kaynağının kendisine normalde bu tür bir belgeyi sızdırmayacağını söylediğini, “Ancak bunlar normal zamanlar değil. Korkarım Bibi ve Barak çok ciddiler” dediğini belirtti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı