« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre'ye özel görev

Fenerbahçe’deki Türk futbolcuların ilk yarı performansından memnun olmayan başkan Aziz Yıldırım, tecrübeli yıldızından bir sportif direktör gibi çalışarak duruma el koymasını istedi.

Ferudun Niğdelioğlu
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’de takımın en tecrübeli oyuncusu olan Emre Belözoğlu’na, başkan Aziz Yıldırım özel bir görev verdi. Yıldız futbolcunun özellikle yerli oyuncuları, hem takım çalışmalarında hem de saha dışındaki hayatlarında dikkatli olmaları konusunda uyarması istendi. Emre 2. yarıda, başkanın isteği ile takım içinde yaşananlar konusunda bir sportif direktör gibi çalışıp başarının yakalanabilmesi için yoğun çaba harcayacağa benziyor.

Türklerden şikayetçi
Başkan Aziz Yıldırım, katıldığı televizyon programları ve verdiği röportajlarda futbolcuların da kendilerine çeki düzen vermesi gerektiğini bildirmişti. Son olarak NTV Spor’daki canlı yayında “Sadece başkanların, yöneticilerin mi suçu var? Futbolcuların hiç mi suçu yok?” ifadelerini kullanan Yıldırım, yakın gördüğü yorumculara ise asıl problemin yerli oyuncularda olduğunu söyledi.

İşi sıkı tutmuyorlar
Başkanın, “Yerli oyuncularımızın gereken hassasiyeti göstermediğini düşünüyorum. Nasılsa oynamıyorum deyip işi sıkı tutmuyorlar. Birçoğunun nerede dolaştıklarını, neler yaşadıklarını biliyoruz. İkinci yarı, ilk yarıdaki gibi yaşayamayacaklar. Verilen görevleri en iyi şekilde yapmak zorundalar. Düzensiz yaşamayı, oynamıyorum diye yan gelip yatmayı bırakacaklar. Her biri ikinci yarıda takip edilecek. Yine yanlış yapan olursa sezonun bitmesini bile beklememize gerek kalmadan ilişkisini keseceğim. Yerliler gerekeni yaparsa yabancılar da kendilerini vermek zorunda kalırlar” dediği öğrenildi.
Öte yandan kadrosundan Gökhan Ünal ve Kazım’ı çıkaran F.Bahçe’nin, Güiza ve Bilica ile de yollarını ayırması bekleniyor. Yerlerine Emenike, Marsilyalı Taiwo ve Genkli Anele’den ikisinin takıma kazandırılması planlanıyor.

Dev ekranlardan 1.5 milyon Euro
F.BAHÇE, yılda 60 milyon Euro gelir elde ettiği Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki 2 kuleye dev reklam ekranı koyacakmış. Araştırdım, ilginç bilgilere eriştim. Bir tarafı otoban girişinden çok net gözüken, diğeri Kızıltoprak tarafından gelirken gözünüze çarpan 2 kuleye dev ekranlar yerleştirilecek. 70’er metrekarelik ekranlardan  yıllık 1.5 milyon Euro gelir elde edilmesi planlanıyor.

Flores’in menajeri Fener için İstanbul’da
İTALYA’nın Udinese takımında oynayan golcü Antonio Floro Flores’in menajeri, futbolcusunun Fenerbahçe’ye transferini görüşmek için İstanbul’a uçacağını açıkladı. Tuttomercatoweb’ adlı internet sitesine konuşan menajer, “Türkiye’ye uçacağım doğru. Neler olup biteceğini merakla bekliyorum. Fenerbahçe oyuncumla ilgileniyor gibi görünüyor” dedi.
27 yaşındaki İtalyan golcü, bu sezon 12 maçta forma giydi. 3 gol ve 2 asistin altına imzasını attı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler