Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Emre'den sonra 6-1

AKLIMDA bir takım var, bir türlü seyredemedeğim.. Bütün alanda baskı yapacak, ilk gole kadar rakibi ablukaya alacak. Sahaya iyi yayılıp iyi pas yapacak.

Golü bulduktan sonra kendi sahasına çekilip kontratak oyununu tercih edecek. Rakibin her ileri çıkışında zıpkın gibi forvetleriyle rakip savunmanın arkasına sarkıp pozisyon bulacak..

Bu takımın adı önemli değil.. Fenerbahçe olabilir mi? Şu an hayır? Bazı şeyleri yapıp, hücumdaki çabukluğun yanından daha geçmiyorlar.. Alex’in iki dudağı arasındaki bir takım sanki sarı lacivertliler.. Sedat onu ilk 45 dakika kilitleyince Kasımpaşa da Fenerbahçe kalesinde 5 pozisyon birden buldu..

Özer de yararlı olamadı

Savaşan Fenerbahçe kadar “akıllı Fenerbahçe” de şart.. Hafta içindeki antrenmanda Daum, Alex-Özer ikilisini bir arada denedi. Özer özel bir oyuncu. Çünkü topsuz oyunu çok iyi biliyor. Pasları rakibin çok önüne ya da arkasına atmıyor.. Ama onu da kendini ispatlama telaşı içine sokarsanız kaybedersiniz.. Özer de girdiği andan itibaren yararlı olamadı.

Emre’nin de ne kadar önemli bir oyuncu olduğu oynamadığı zamanlar daha iyi ortaya çıkıyor. Fenerbahçe Emre’yle çok çabuk orta sahayı geçiyor, rakip sahaya gidebiliyor. Emre’den sonra 120 dakikada yenen 6 gol üzerine de iyi düşünülmeli.

Vural tebrik edilmeli

Bu arada Baroni de yoklar arasında.. Golü atan Güiza da.. Bir şeyler yapma çabası içindeki Semih de.. Peki bu takım nasıl Avrupa’da kupa peşinde koşacak?

Önce hızlı oynayacaksınız.. Hızlı, hızlı, hızlı.. Oynayamazsanız ligde lider olsanız da, derbi kazansanız da, çağın futboluna uzak kalırsınız.. Kasımpaşa’yı kutlamaktan öte Yılmaz Vural’ın cesur söylemlerini eyleme dönüştürmesini tebrik etmek gerek.. Yaparım dedi yaptı Yılmaz hoca..

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI