« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre'den iddialara sert cevap

A.Gücü maçı öncesinde Kağan Söylemezgiller'e 'fazla sıkma' dediği iddia edilen Emre’den cevap geldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İŞTE ORTALIĞI KARIŞTIRAN MESAJ

 

AHMET GÖKÇEK: BU OLAY F.BAHÇE'YE MAL EDİLEMEZ

 

“Menajer asistanının ‘makarası’nı, ‘belge’ diye ortaya atıyorlar. Bu işlerle gram ilgim olmaz. Sülalemin telefonlarını araştırsınlar. Böyle bir şey yapılsa, telefon mesajıyla mı yapılır. Bu kadar aptal olunur mu?”

 

Ankaragücü ile Fenerbahçe arasındaki ‘gerginlik’ önceki gece yine tavan yaptı. Başkent ekibinin başkanı Ahmet Gökçek’in, F.Bahçe maçı öncesinde Emre Belözoğlu’nun menajeri Ahmet Bulut’la ortak olan Ekrem Okumuş tarafından, aynı menajere bağlı olan futbolcuları Kağan Söylemezgiller’e mesaj gönderildiğini iddia etmesi ortalığı karıştırdı. ‘Olay adam’ haline gelen Emre, konuştu:

 

TFF'DEN FENERBAHÇE - ANKARAGÜCÜ MAÇINA SORUŞTURMA

 

‘SÜLALEMİ ARAŞTIRSINLAR’

 

“Menajer asistanının makarasını, belge diye ortaya atıyorlar. O mesajlarda ‘başkan’ diye geçen kişi Ahmet Bulut. Aramızda ona ‘başkan’ deriz. Söz konusu diyalogda Kağan, ‘Sert girersem Emre abi kızar mı’ diye soruyor. Ekrem de, ‘ne yaparsan yap’ anlamında ‘Ne sıkıyorsun’ cevabını veriyor. Her şeyi istedikleri gibi yansıtmaya çalışıyorlar. Sinek küçük amamide bulandırsın istiyorlar. Telefonlarım ortada. Bütün sülalemin numaralarını vereyim, tek tek araştırsınlar. Ayrıca ortada böyle bir niyet olsa, bu işler bu kadar cahilce mi yapılır? Telefon mesajlarıyla mı paylaşılır? Bizim önümüzde son derece önemli bir milli maç varken, ortada konuşulanlara bakın. Biz bu şartlar altında top oynamaya çalışıyoruz.”

 

YEREL BASIN: LİG TESCİL EDİLMESİN

 

‘VİCDANIM ÇOK RAHAT’

 

Suç duyurusunda bulunduklarını belirten Emre şöyle devam etti: Mahkeme açılacak. 1.5 yıl sürecek. Suçsuzluğum ortaya çıktığında, bunu kimse konuşmayacak. Benim vicdanım çok rahat. Bu işlerle gram ilgim olmaz. Çocuğu (Kağan) sadece bir kez gördüm. 2 ay önce İstanbul’da karşılaştık. 2 dakika merhabalaştık, o kadar. Böyle bir olaya gireceğime nasıl inanırlar. Bu insanların vicdanları sızlamıyor mu?

 

Emre’nin durumu F.Bahçe’nin Cumhuriyet Savcılığı’na yaptığı başvuru sonucu belli olacak. Savcılık olayda suç unsunu bulduğu takdirde Emre ve Ekrem Okumuş Federasyonun Etik Kurulu’na sevk edilecek. Bu doğrultu da Emre’ye ceza verilebileceği menajer Okumuş’un da FIFA lisansının iptal edilebileceği bildirildi.

 

TRABZONSPOR TFF'YE BAŞVURDU

 

Trabzonspor Kulübü, Ankaragücülü oyuncu Kağan Söylemezgiller'e gönderilen mesajlarla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu'na şikayet dilekçesi gönderdi. Dilekçede, delilleriyle ortaya çıkartılan konuyla ilgili olarak gerekli soruşturmanın başlatılması talebinde bulunuldu. Sitedeki açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Ayrıca aynı menajerlik şirketine mensup iki oyuncu arasında bu şirketin bir yetkilisi tarafından gerçekleştirilen mesaj trafiği nedeniyle şirketin faaliyetlerinin askıya alınması istendi. Bunun yanında kulübümüz tüm delilleri toplayarak bugün FIFA'ya gereken başvuruyu yapacağı açıklandı."


Bunları da Beğenebilirsiniz