Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre'den Aziz Yıldırım'a mesaj

Atletico Madrid'in yeni transferi Emre Belözoğlu, “Kolay bir tercih yapmadım, çok büyük bir takıma geldim” dedi. Tecrübeli futbolcu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım için de "İnşallah bu süreç sonunda başkanımızın tamamen serbest olması en büyük arzum" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Emre Belözoğlu, verdiği özel demeçte Atletico Madrid'deki ilk günlerini değerlendirdi. “Her şey çok güzel” diyen Emre, “İmza attığımdan bu yana, ilk olarak yöneticiler, daha sonra da antremana çıkınca takım içindeki arkadaşlarımızın hepsi, buraya adapte olabilmemiz için çok yakın ilgi gösterdi” diye konuştu.

Belözoğlu, İspanya'da geçmişte forma giyen diğer Türk futbolcular gibi elinden gelen her şeyi yaparak, Türkiye'yi ve Türk futbolunu da en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağını vurguladı.

EMRE İLK İDMANINA ÇIKTI/ FOTO GALERİ

“Çok tecrübeli bir yaşta olduğumu hissediyorum” diyen 32 yaşındaki futbolcu, “Futbolu daha iyi anladığımı ve saha içinde daha iyi işler yapabileceğimi hissettiğim bir dönemdeyim. Benden beklentileri burada karşılayabileceğimi biliyorum. O yüzden burayı tercih ettim. Tecrübeli bir oyuncu olarak takım içinde üzerime ne sorumluluk düşerse, elimden geldiğince yapmaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Emre Belözoğlu, “İtalya'ya ilk gittiğin günlerdeki heyecan hala içinde var mı?” şeklindeki bir soruya ise, “Aslında yaş ilerledikçe insanlar biraz bu heyecanlarını kaybediyorlar ama bende sanki tersi oldu gibi. Türkiye liginden sonra çok daha zorlu bir ligi, İspanya'yı tercih etmemdeki gerçek sebeplerden bir tanesi buydu. O yüzden burada elimden geldiğince, heyecanımı yitirmeden devam etmek istiyorum. Sözleşmem süresince bu takıma büyük hizmetler vermek istiyorum” cevabını verdi.

Bu arada yeni teknik direktörü Arjantinli Diego Simeone ile Madrid'e gelir gelmez bir toplantı yaptığını anlatan Emre, geçmişte futbolcu iken İtalya'da da oynayan Simeone ile İtalyanca konuştuklarını ve hemen hemen her şeyde anlaştıklarını kaydetti.

Emre Belözoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Simeone, benden beklentilerini anlattı. Ben de, benden istediklerini yapabileceğime inandığımı söyledim. Güzel bir toplantı oldu.”

Hemen ağır idmanlara başladıklarını ve zor bir senenin kendisini beklediğini dile getiren Emre Belözoğlu, ilk 11'deki forma savaşı için, “Burada çok ciddi bir rekabet var. Özellikle, hocanın o bölgede istediği şeylerde. Ben de bu rekabetin içinde olmak için buraya geldim. Herkesin hemen hemen eşit şansı var. Fakat ben de bu rekabetin içinde olup, formayı kapacağıma inanıyorum” yorumunu yaptı.
Madrid'deki yeni evini seçmek için eşi ile birlikte 7-8 dolaştığını anlatan Emre, 15 gün içinde değerlendirme yapıp, yeni evlerine geçmiş olacaklarını söyledi. Geçmişte maç yapmak için geldiği Madrid kentini tanıdığını ve güzel bulduğunu da kaydeden Emre, “Ancak benim için önemli olan takımın ortamı ve bize sunulan imkanlar. Dünyada çok daha güzel şehirler olabilir ama önemli olan böylesine önemli bir takımın beni istemeseydi. Ben daha çok bunu ön planda tutup, takıma hizmet etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

“Başkanımızın tamamen serbest olması en büyük arzum”

Öte yandan Fenerbahçe kulübü başkanı Aziz Yıldırım'ın yargılandığı davada, şike yapma ve çete kurma suçlarından ceza almasını ve tahliye olmasını değerlendiren Emre, şunları söyledi: “Tabi ki tahliye sevindirici ama inşallah bu süreç sonunda başkanımızın tamamen serbest olması en büyük arzum. Kendisi Fenerbahçe için bugüne kadar çok şeyler yaptı. Biz geçen sene, Fenerbahçe olarak çok zor şeyler yaşadık. Fenerbahçe takımında oynadığım için kendimi her zaman şanslı ve gururlu hissettim. Geçen seneyi şampiyonlukla bitirseydik, başkanımıza çok değişik bir armağan olacaktı. Ben bir an önce sayın başkanımızın tam anlamıyla özgürlüğüne kavuşmasını diliyorum.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler