« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre’yle berber muhabbeti

Mecmua, ikinci sayısında berber salonuna sızdı. Yıldırım Özdemir’in salonuna gelen yıldızlarla röportajlar yapmaya başlayan derginin ilk konuğu Emre Belözoğlu oldu. Büyük bir heyecan içinde bu yıl baba olacağı müjdesini veren ünlü futbolcu, röportaj sırasında zor geçen çocukluk yıllarından Fatih Terim’den yediği tokata pek çok ilginç şey anlattı.

RÖPORTAJ: Eray KILIÇ
SON GÜNCELLEME

Nasıl bir çocukluk geçirdin?     

- Maddi açıdan çok rahat değildik. O zamanlar babam bir krampon alırdı ve uzun süre onu kullanırdım. Bugünlere gelmek için çok ama çok çalıştım.

Çocukluğundan beri Fenerbahçeli olduğun doğru mu?

- Evet, doğru ama bu konu çok yanlış yerlere çekildi. Bunun en büyük sorumlusu da Galatasaray camiasıdır. Çocuklukta herkesin bir takımı vardır ama profesyonel yaşamda bu böyle değildir.

BECKHAM YAKIN ARKADAŞIMDI

İngiltere maceranı biraz anlatır mısın? Unutamadığın günler, olaylar ya da maç var mı?

- Orada güzel zamanlarım geçti, süper dostluklar edindim. Elimden geldiğince Türk futbolunu temsil ettim. Sakatlıklar yaşadım ama Intertoto Kupası’nı New Castle takımı ile birlikte kazandık. Derbide bir gol attım. Bunun yüzünden gittiğim hiçbir yerde benden hesap almadılar. Beckham, Michael Oven, Martins ve Solano yakın arkadaşımdı.

Medyada seni sinirlendiren isimler kimler? En çok hangi yorumcuları beğeniyorsun?

- Medyada artık beni hiç sinirlendirmiyor. Herkes bu anlamda çok olgunlaşmış bir Emre görecek. Bana göre en iyi spor yorumcusu şansal Büyüka ve Mustafa Denizli’dir. Herkes yüzümüze gülüp arkamızdan konuşuyor. Oysa ben beni ağır eleştirenleri normal karşılıyorum. Dürüst oldukları ve kan kustukları için... Ahmet Çakar ve Altan Tanrıkulu’nun yorumlarını da beğenirim. Saçma sapan eleştirenleri sevmiyorum. Bir de spor magazini yapanları ve her şeyi bilenleri...

FUTBOLA ALTI YIL DAHA DEVAM EDERİM

Sence hangi futbolcular gelecek vaat ediyor?

- Fenerbahçe’den Gökay ve Berkay çok başarılı olacaklar bence.

Kaç yıl daha futbola devam etmeyi düşünüyorsun? Futbolu bıraktıktan sonra ne yapmayı planlıyorsun?

- Beyin ve vücut olarak beş altı yıl devam edeceğim. Daha sonra sınavlara gireceğim, spor yönetimi okuyacağım. ıleride futbol yöneticisi olmak istiyorum.

FATİH HOCA BİRAZ SALLAMIŞTI BENİ

Fatih Terim bir UEFA Kupası maçında seni tokatlamış doğru mu?

- Fatih Hoca, kırmızı kart görünce salladı biraz beni.

Kırmızı kart gördüğünde hiç hakemlerin haklı olduğunu düşünür müsün? Sahada seni en çok sinirlendiren şey ne olur?

- İtiraz etmememiz gerekiyor saha içinde... Hakemler daha birleştirici olabilirler, kötü elektriği ortadan kaldırıp naif davranabilirler. Türkiye’de bir kırmızı kart gördüm. O da Manisa maçındaydı. Diğeri de Galatasaray’da oynarken UEFA kupası maçındaydı. Bir de üç hafta önce Milli Takım’da hazırlık maçı oynarken kırmızı kart gördüm.                


Bunları da Beğenebilirsiniz