« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre 'o' anları anlattı

Emre Belözoğlu, Culio'ya neden yumruk atmadığını, öfkesine rağmen birkaç saniye içinde kafasından geçenleri 'Yumruk vurmak istedim, hamle yaptım. O an aklıma kötü bir şey olacağı geldi. Vazgeçtim' diye anlattı..

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Orduspor'un Arjantinli futbolcusu Emmanuel Culio'nun, Emre Belözoğlu'nu tahrik etmek için İspanyolca küfrettiği ortaya çıktı. Emre, Culio'nun İspanyolca küfürlerini hakem Tolga Özkalfa'ya şikayet ettiğini ancak bir sonuç alamadığını söyledi.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre; Milli futbolcu, Ordu maçında Culio'nun İspanyolca küfürleriyle ilgili hakem Özkalfa ile saha içinde arasında geçen diyalogları anlattı.

İşte o açıklamalar:

SAHADA ÜSTÜMÜZE GELİYORLAR

'Culio devamlı bana İspanyolca küfür etti. İspanyolca bildiğim için anlıyorum küfürleri. Ben de hakeme söyledim. Hakem 'Ben İspanyolca bilmiyorum.' dedi.

Ben de Tolga Özkalfa'yı 'Bak takip et. Ben vicdanlı insanım, yalan konuşmam' takip et' diye Culio'nun küfürleri konusunda uyardım. Bu kez Culio küfürleri bırakıp bana dirsek atmaya başladı. Dirsek atınca sinirlendim. Zaten devamlı küfrediliyor. Sahada sürekli bizim üstümüze üstümüze geliyorlar.'

DOKTORLARDAN ALDIĞI PSİKOLOJİK DESTEKLE ÖFKESİNİ KONTROL ETTİ

Sinirlenince gözü hiçbir şeyi görmeyen Emre Belözoğlu, kendisine İspanyolca küfreden Emmanuel Culio'ya hem de yumruğunu havaya kaldırmasına rağmen vurmadı. Neden? 'Saha dışında melek gibi olan agresif futbolcu' denince akla ilk gelen isimlerin başındaki Emre, öfkesini nasıl kontrol altında tuttu?

Emre, 'İspanyolca küfrediyor' diye Culio'yu şikayet etmesine karşın Tolga Özkalfa'nın herhangi bir yaptırımda bulunmaması üzerine adaleti alışılagelmiş yöntemleriyle kendisi sağlamak istedi. Emre'nin o yumruğu aslında Culio'dan çok adaletsizliğe bir tepkiydi. Bu yüzden yumruğunu kaldırdı ve tam vuracakken vazgeçti.

Milli futbolcu o anda aklından geçenleri, 'Yumruk vurmak istedim, hamle yaptım. O an aklıma kötü bir şey olacağı geldi. Vazgeçtim. Ama sabrın da bir sonu var' diye anlattı.

"HAKEM EMRE'NİN DOLDURUŞUNA GELDİ (Erol KÜÇÜKOĞLU/ORDU-DHA)

Orduspor'un Arjantinli oyuncusu Culio, Fenerbahçe maçında Emre ile girdiği pozisyon sonrası gördüğü sarı kartı değerlendirerek, "Hakem Emre'nin dolduruşuna geldi. O maçta ben Ordusporlu değil de Galatasaraylı Culio olsaydım sarı kartı göstermezdi" dedi.

Fenerbahçe ile kendi evinde yaptığı karşılaşmadan 1 puan alan Orduspor, Vali Kemal Yazıcıoğlu Tesisleri'nde Teknik Direktör Hector Cuper ve yardımcıları Jose Carlos, Angel Puebla ve kaleci antrenörü Hüsnü Karakoyun nezaretinde Manisaspor deplasmanı hazırlıklarını sürdürüyor. Düz koşu ve ısınma hareketleri ile başlayan antrenmanın sadece ilk 15 dakikalık bölümü basına açık yapıldı. İkinci bölümde ise kondisyon ve taktik ağırlıklı çalışıldı. Antremandan önce sadece Orduspor'un Galatasaray'dan kiralık aldığı oyuncusu Juan Emmanuel Culio gazetecilere açıklama yaptı. Culio, Fenerbahçe maçında sahada varlığını gösteren takımın kendileri olduğunun altını çizerek, "Çok açık bir şekilde gözüküyor ki, Fenerbahçe maçını kazanması gereken bizdik. Kazanmamız gerekiyordu ama ne yazık ki berabere bitti. Maçın geneline baktığınız zaman pozisyona giren, pozisyon üreten taraf bizdik. Fenerbahçe değildi. Zaten Stancu da çok güzel, mükemmel bir gol attı. Bu golden sonra ikinci, üçüncü golü bulabilirdik ama olmadı. Maçın hakkı beraberlik değildi, kazanmamız lazımdı ama kazanamadık" diye konuştu.

Emre Belözoğlu ile girdiği tartışma sonucunda orta hakem Tolga Özkalfa'dan gördüğü sarı kartı da değerlendiren Culio, "Şunu söylemek istiyorum. Orada hakem açıkçası çok büyük yanılgıya düştü ve Emre'nin tabiri caizse gazına geldi, dolduruşuna geldi. Çünkü o pozisyonda ben sarı kartı haketmemiştim. Bir kez daha söylüyorum, o maçta ben Ordusporlu Culio değil de, Galatasaraylı Culio olarak oynasaydım o pozisyonda bana sarı kart gösterilmezdi. Aradaki fark buydu. Biraz daha dikkatli olmalarını diliyorum" dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz