Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre’nin sakatlık bilmecesi

Bu hafta oynaması beklenen tecrübeli futbolcunun yine forma giyemeyeceğinin açıklanması camiada kafaları karıştırdı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Önceki gün antrenmanı yarıda bırakan Emre Belözoğlu’nun dün yapılan kontrollerinde sağ ayak alt adelesinde kısmi yırtık tespit edildi. Tecrübeli futbolcu böylece Kasımpaşa maçında da forma giyemeyecek. Sarı lacivertli oyuncu, gol sevincinde Rabia selamı yapmasının ardından Kadıköy’de çıktığı ilk karşılaşma olan Arsenal mücadelesinde ıslıklanmıştı. Ardından da Eskişehir, Arsenal ve Sivas maçlarında sakat olduğunu belirterek oynamamıştı.

SORUNU PSİKOLOJİK Mİ?

MİLLİ maç arasında takım ile çalışan Belözoğlu, yeniden sakatlanınca akılllara şu soru geldi: Emre’nin sakatlığı psikolojik mi? Sarı lacivertli takımın kaptanının, maçlardan hep 1 ya da 2 gün önceki antrenmanda sakatlanması kafaları karıştırıyor. Emre, Sivasspor maçı öncesi son yapılan antrenmanda da tıpkı önceki günkü idmanda olduğu gibi çalışmayı yarıda bırakmıştı. Bu da Belözoğlu’nun durumunun fiziksel olmaktan çok psikolojik olduğunun göstergesi gibi. Teknik direktör Ersun Yanal ise, Emre’nin takım için çok önemli bir oyuncu olduğunu düşünüyor ve bir an önce dönmesi için duacı.

Gökhan Gönül Alex’i unutmadı

FENERBAHÇE’nin unutulmaz kaptanı Alex De Souza’nın 36. doğum günü dün özellikle sarı lacivertli taraftarlarca twitter mesajları ile kutlandı. Kutlama mesajlarının içinde birisi vardı ki, diğerlerinden daha çok ilgi çekti. Brezilyalı yıldızın F.Bahçe’deki takım arkadaşlarından Gökhan Gönül, twitter hesabından “Mutlu Yıllar Büyük Kaptan” yazarken, kendisi ile bir gol sevinci fotoğrafını da paylaştı. Gökhan’ın bu mesajı, sarı lacivertli taraftarların da büyük beğenisini topladı. Twitter’daki “İyi Ki Doğdun Efsane Kaptan Alex” hashtag’i ise uzun süre TT (Trend Topic) listesinde üst sıralarda yer aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz