« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre için kapıştılar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Milan ile İnter, genç yıldızın peşini brakmıyor

G.Saray’ın süper bücürü, İtalyan takımlarının iştahını kabartıyor. Milan Menajeri Cesare Maldini, Emre nin işini bitirmesi için yardımcısı Bridia'yı görevlendirdi. Hakan'ın takımı İnter de genç yıldızın peşinde.

YAKIN MARKAJ

İtalyanlar'ın Emre sevdası bitmiyor... Çizme'nin iki büyük kulübü Milan ile İnter, G.Saray'ın genç yıldızı için kapıştı. Transfer sezonunun ocak ayında başladığı İtalya'da kulüpler kadrolarını güçlendirmek için çaba harcarken, Hakan Şükür'ün İnter'i ile yıldızlar topluluğu Milan, Emre'yi yakın markaja aldılar.

İnter'den daha atak davranan Milan'ın tam yetkili menajeri Cesare Maldini, Emre Belezoğlu'nu başka bir takıma kaptırmaya niyetlerinin olmadığını ve bu konuda her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını söyledi. Ünlü futbol adamı, yardımcısı Ariedo Bridia'dan elini çabuk tutup, genç yıldızla anlaşmasını istedi.

Transferde tüm yetkiyi babasına verdiğini anlatan genç Emre ise şunları söyledi: ‘‘Ben, transfer haberlerini gazetelerden ve televizyonlardan izliyorum. Şimdiden şu takıma giderim, bu takıma giderim diye bir şey söyleyemem. Transferim konusunda son kararı verecek olan kişi evimizin reisi babamdır.’’

Öte yandan İtalya'da yayınlanan Euro Calcio Dergisi, Emre'ye geniş yer ayırarak 'Boğaziçi'nin Prensi' başlığı altında, Türk futolcunun gelecek sezon mutlaka İtalya Ligi'nde top koşturacağını duyurdu. Dergi, daha şimdiden Fiorentina, İnter ve Milan'ın gözlerini bu futbolcuya çevirdiğini yazdı. Bu arada Paris SaintGermain Kulübü’nün de Emre’yi transfer listesine aldığı öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz