"Melis Alphan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Melis Alphan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Melis Alphan

Emre Ergani, Ender Saraç, Özlem Süer ve Tunç Tiryaki’nin buluştuğu otel

Bodrum’un Kadıkalesi bölgesindeki lüks butik otel Gardens of Babylon’a kış ortasına rastlayan şu günlerde gittiğinizde bir “Shining” manzarasıyla karşılaşmıyorsunuz.

Yani dağ başındaki bir otelde yalnızlıktan kafayı sıyıran bir işletmeci yok ortada. Aksine, kış ortasında 150 civarında misafir burada türlü amaçlarla konaklıyor.

SPA İÇİNDE VIP SPA

Ender Saraç’ın otelin içindeki sağlıklı yaşam merkezi buraya yıl boyunca kilolarından kurtulmak veya yaşam kalitesini artırmak isteyenleri çekiyor. Merkezde bir diyet restoranı da var. ızin verin mönüsündekileri sayayım: Soğan çorbası, salata, lor köftesi, pizza, ıskender kebap, karnıyarık, mantı, sütlaç ve muhallebi...
Tamam, ıskender dediysek içinde yağ emmiş ekmek parçacıkları olan bir tabak beklemeyin. Karnıyarık kıyma yerine mercimekle yapılıyor, mantının içi ıspanakla dolduruluyor. Fakat benim gibi diyeti “Altınbaşak ve kibrit kutusu büyüklüğünde peynir” günlerinde bırakanlar şaşırıyor. Evinize dönünce verilen kiloları geri almamanız için de haftada iki yemek kursu düzenliyor, yediklerinizi pişirmeyi öğretiyorlar. Burada dört aydır azimle kalan biri var, 25 kilo vermiş, verecek 20 kilosu kalmış.

Sanmayın ki burası bir diyet oteli. Kebapçı, balıkçı, Japon, ıtalyan ve Fransız olmak üzere beş restoran daha var.

Esas, otelde bir estetik kliniği var. Son dönemin popülerlerinden Tunç Tiryaki, Seyfi Akbay, Aylin Uğun ve Gülriz Kargül burada kaş kaldırmadan yüz germeye, liposuction’dan şekillendirmeye ameliyatlar yapıyor. Hasta ameliyat için Bodrum Alman Hastanesi’ne taşınıyor, ardından otele dönüyor ve rehabilitasyon dönemini burada geçiriyor. “Tatile gittim” deyip estetik yaptırmak bu oluyor işte. Yalan da değil, sadece estetik kısmı eksik. Yoksa tatilse tatil.

Otelde hali hazırda bir spa var ama daha acayibi spanın içinde bir VIP spa, hamamın içinde VIP hamam var. Mekan kapatma olayının geldiği son nokta bu. Minimum üç saat kapatabildiğiniz VIP spanın kendi saunası, hamamı, jakuzisi, duşu, masaj alanı, yemek alanı ve yatağı var.

Genel olarak bir jakuzi düşkünlüğü hissediliyor. Hamamda, odalarda, havuzlarda ve üstteki rezidansların hepsinde manzaralı jakuzi var. Hangi jakuzi ve pencereden bakarsanız bakın aynı manzarayı görüyorsunuz; hani Mona Lisa sizi izler ya, biraz öyle: Arkada Kos ve Kalimnos, önde Tavşan ve Çatal Adası...

AYFER TOPRAK ’IN GALERİSİ

Ünlü işletmeci Emre Ergani de yazın, diğer popüler isimlerle bu çatı altında buluşacak. Gardens of Babylon’da küçük bir Yunan kasabası kuracak olan Ergani, Yunan Adaları’ndaki eğlence ve yemek konseptini burada şu an inşa halinde olan Breeze Beach Club’a taşıyacak.

Ünlü tasarımcı Özlem Süer’in otelde bir butiği, Ayfer Toprak’ın ise galerisi var.

Peki bir otel tek başına, Bodrum’un yüksek eğlencesinin merkezi Türkbükü’ne, otel, restoran ve bar dolu koca bir koya rakip olabilir mi? Yeterince cazipse olabilir. Bakalım, göreceğiz.

Pisa Kuleli Roma ilanı-2

Geçen yazımda Facebook’ta dolaşan ilandan bahsetmiştim. Bu bir tur şirketinin Roma gezisinin ilanıydı. Roma Sheraton ilanının üzerindeki tek görselin Pisa Kulesi olmasıyla biraz eğlenmiş ve “Bu Ankara turunun ilanına Boğaz Köprüsü’nün veya ıstanbul turunun ilanına ızmir’deki saat kulesinin resmini koymak gibi bir şey” diye yazmıştım.

İlanın sahibi Kappa Tur’dan Kaan ışçil yanıt olarak bir mail atmış.

Bakın ne diyor:
“Valla ne diyeyim, yazıyı okuyunca siz de beni güldürdünüz (Kötü manada değil tabii). ılan ve organizasyon tamamen bize ait, Sheraton’ın bir kabahati yok. Ama siz de takdir edersiniz ki ıtalya deyince insanların aklına ya Pisa Kulesi ya gondol ya da Maximus ve aslanlar geliyor. şimdi gondola fiyonk koysam olmaz, Maximus’a koysam hiç olmaz, kelebek konmuş gibi olur. N’apalım, biz de altı yıldır Pisa Kulesi’ni kullanıyoruz ve başarılı da oluyor; her yıl 800 misafirimizi ağırlıyoruz. Hem Roma’dan düzenlenen günübirlik turlarda Pisa Kulesi de mevcut.”

Kaan Bey, dürüst ve samimi bir şekilde durumu açıklamış. Yani bu bilinçli bir seçimmiş. Ama Roma gibi simge binalardan kurulu bir şehre haksızlık etmeyelim. Roma denildiğinde akla bir sürü yapı geliyor. Benim kendilerine önerim ilanda Trevi Çeşmesi, Collesium, ıspanyol Merdivenleri veya Pantheon görseli kullanmaları.

Ya da alan memnun, satan memnun; bana laf düşmez.

X