« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre’den vazgeçilmez

Erman Toroğlu’nun, “Artık milli takımda görmek istemiyorum” dediği tecrübeli futbolcuya, diğer futbol otoriteleri sahip çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

MAÇLARDA zaman zaman yaptığı agresif hareketleriyle gündeme gelen Emre Belözoğlu’nun, son olarak Güney Kore ile oynanan hazırlık karşılaşmasında rakibi Koo Ja Cheol’a tekme atarak ikinci sarı karttan kırmızı kartı görmesi, “Emre milli takımda oynamalı mı, oynamamalı mı” tartışmasını gündeme getirdi.
Yazarımız Erman Toroğlu, dünkü gazetemizde yer alan yazısında, “Emre’yi milli takımda görmek istemiyorum” ifadesini kullanırken, görüşlerine başvurduğumuz diğer otoriteler, “Agresif hareketleriyle zaman zaman takımına zarar verse de Emre’den vazgeçilmez” dediler.

Sinan ENGİN: İhtiyacımız var

EMRE’nin biraz agresif hareketleri var. Ama bunlar tamamıyla ‘kazanmak’ adına yapılan hareketler. Takımının daha iyi durumda olması için yapıyor. Milli Takımımızın şu an Emre’ye ihtiyacı var.

İLKER YASİN: Evet ve hayır

EMRE saha içerisinde kendini kontrol etmekte zorlanan bir oyuncu. Emre’yi bir futbolcu olarak milli takımda tabii ki isterim, ama böyle agresif ve takımına zarar veren bir Emre’yi istemem.

Hakan ÜNSAL: Emre gibisi yok ki

ELİMİZDE Emre Belözoğlu gibi bir oyuncu varsa, gönderelim hemen... Mehmet Aurelio milli takımda oynarken, Mehmet Topal kadroya alınmıyorken, Emre’nin gönderilmesi acımasızlık ve hata olur.

Altan TANRIKULU: Hain ilan etmeyin

BÜTÜN dünyada Emre tipinde agresif oyuncular var. Tabii ki Emre daha sakin olmalı. Ama iki sarı karttan atıldı diye, ‘vatan haini’ ilan edenlerin, “Ben bu ülke için ne yaptım” diye düşünmesi lazım.

Ercan SAATÇİ: Milli formayı giymeli

EMRE kesinlikle milli formayı giymeye devam etmeli. Milli takım bir değişim süreci yaşarken, hem faydalanma hem de takımın ağabeyliği görevini yapma adına en önemli kişi Emre’dir.

Kanat ATKAYA: Acımasız olmayın

İNSANLAR üzerine kararların bu tür olaylarla verilmesini acımasız buluyorum. Emre’nin yaptığını onaylamıyorum. Ama sırf buradan hareket ederek, “milli takımı bıraksın” demek bana uygun gelmiyor.

Ercan GÜVEN: Tadına doyulmaz

Emre oynasın mı sorusuna bir yorumcu elbet “evet” demek zorunda. Birincisi Emre aklını başına toplasın diye, ikincisi Emre’yi örnek alacaklara örnek olsun diye. Ammaaa...Oynarsa da... Tadına doyum olmaz hani.

Güvenç KURTAR: Hatasını tekrarlamaz

EMRE gibi değerler kolay yetişmiyor. Önemli olan hatasından ders alıp bir daha yapmaması. Bence Emre gereken dersi aldı. Bu nedenle de milli takımda oynamaya devam etmeli.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler