Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Emre de evleniyor

Bir yıldır Esra Ergintuğ ile flört eden Emre Kütük, en yakın arkadaşı Ralp Tezman’ın evlilik kararı almasının ardından kendisinin de evlenmek istediğini ailesine belirtmiş.

Esra Ergintuğ ile iyi anlaştığını, kendisine saygı duyduğunu söyleyen Emre Kütük evlilik için planlar yapmaya başlamış. Kütük sürpriz bir şekilde önümüzdeki yıl evlenebileceğini dostlarına söylüyormuş.

Kitap yazıyor

Hakkında çıkan tutuklama kararının ardından Paris’e yerleşen Cem Uzan, kitap yazıyor. Her sabah yürüyüş yaptıktan sonra gittiği kafede kitabını yazan Cem Uzan’ın, hayatı, ailesi, erkek kardeşi Hakan Uzan ile aralarındaki anlaşmazlığı ve Türkiye’yi neden terk etmek zorunda kaldığını anlattığı kitabını bir yıl içinde tamamlayacağı konuşuluyor. Uzan, sabah kahvesini yudumladığı kafenin garsonlarına her seferinde yüklü bahşiş bırakmayı da ihmal etmiyormuş.

Doktor çift eğlencede

Amerikan Hastanesi’nin ünlü Kardiyoloğu Dr. Tolga Özyiğit ve Çapa Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nde doktor olan eşi Leyla Özyiğit geçtiğimiz gece Longtable’da eğlendi. ışlerinin yoğunluğundan fırsat bulamayan Özyiğit çifti baş başa eğlenmeyi özlediklerini belirtti.

Çin’de yaşayacaklar

Emre Varol, önceki gece Melis Gence ile evlendi. The Ritz-Carlton Otel’de gerçekleşen nikâh töreninde çiftin şahitliklerini Nursel Taş, Hasan Kosif ve Cihan Kosif yaptı. Melis Gence’nin Melek Bilgin imzalı gelinlik giydiği düğüne, Yasemin-Cefi Kamhi, Lara Kamhi, Melda-Sinan Kosif, Süleyman-Fisun Kosif gibi tanınmış isimler de katıldı. Kosifler’in Çin ve Türkiye arasındaki ithalat ve ihracat işlerini takip eden Emre Varol, eşini de Çin’e götüreceğini ve orada yaşacaklarını söyledi.

Alışveriş zamanı

Ayşegül Dinçkök önceki gün ıstinye Park’a geldi. Havanın yağmurlu olması nedeniyle alışveriş merkezinin içine giren Ayşegül Hanım, dostlarına ve ailesine yılbaşı hediyesi aldı.

Tamamen el yapımı

Anadolu Holding’in ortaklarından Meral Yazıcı da el yapımı Bentley Mulsanne’ı inceleyen isimler arasındaydı. Meral Hanım, arabanın özelliklerini beğendiğini, aksesuvarsız 700 bin euro olan satış fiyatının ise makul olduğunu belirtti.

Bentley’in tamamen el yapımı olan modeli Bentley Mulsanne, ilk kez Eylül 2009’da Frankfurt Motor Show’da sergilendi. Mulsanne’nin ikinci tanıtımı ise Türkiye’de yapıldı.
Sadece tek günlüğüne ülkemize gelen Mulsanne için geçtiğimiz gece Doğuş Otomotiv’e ait Ortaköy’deki Bentley Showroom’da özel bir tanıtım yapıldı.
Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar’ın ev sahipliğinde düzenlenen geceye; Doğuş Otomotiv CEO’su Emir Ali Bilaloğlu, Bentley Marka Genel Müdürü Gino Bottaro, Murat Dedeman, Meral Yazıcı, Begüm Eyilik, Serdar şınlak, Faruk Tahsildaroğlu, Ivana-Yurdal Sert, Mina Somer ve sevgilisi EMMA Ajans’ın sahibi Emir Tamer, Esra Üstünkaya, Ömer Malaz gibi iş ve sosyal hayatın tanınmış isimleri katıldı.
Natalie Marchenko da saksofonuyla yaptığı şovla geceyi renklendirdi. Aclan Acar, Mulsanne’ye sahip olmak isteyenlerin hemen sipariş vermeleri halinde Ağustos 2010’da arabayı teslim edeceklerini belirtti.
Tamamen el yapımı olan bu modelin sipariş verenlerden birinin Acun Ilıcalı olduğunu geçtiğimiz hafta yazmıştım.

Mağazaları kontrol etti

TÜSİAD eski başkanı Ömer Sabancı’nın eşi Arzu Sabancı önceki gün Kanyon’daydı. Arzu Hanım hem sahibi olduğu Patrizia Pepe mağazasını kontrol etti, hem de yılbaşı alışverişi yaptı.

Avatar’ı izlediler

Bir dönem Beşiktaş Spor Kulübü’nün ikinci başkanlığını yapan işadamı Hüsnü Güreli ve eşi Asuman Hanım önceki gece Kanyon Alışveriş Merkezi’ndeydi. Sinemaya gelen çift, vizyona yeni giren Avatar adlı filmi izledi.

Yeni koleksiyonunu Artisan’da tanıtıyor

Ünlü tasarımcı ıdil Tarzi’nin “Resort 2010 Koleksiyonu” bugün özel bir davetle tanıtılacak. Bilge Mestçi ve ıdil Tarzi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek davette Tarzi’nin yeni sezon triko koleksiyonunun yanı sıra yeni triko çocuk koleksiyonu da beğeniye sunulacak. Tasarımlarını 5 yaşındaki kızı Mina ile hazırlayan ıdil Tarzi, yoğun bir çalışma temposu sonunda hazırlanan koleksiyonu için iddialı olduğunu söyledi. Elif Hazinedaroğlu gibi sanat ve tasarıma ilgili seçkin konukların katılması beklenen davet, Nişantaşı Zafer Sokak’taki Artisan’da gerçekleşecek.

Komşu’da yılbaşı

Nişantaşı Valikonağı Caddesi’ndeki Komşu Kebap Evi’nin patronu Kemal Koç, yılbaşı gecesi için mönülerinin hazır olduğunu söyledi. Koç, eğlenceye başlamadan önce Komşu’da buluşup değişik mönüden tatmak isteyenlerin rezervasyon yaptırmaları gerektiğini belirtti.

şamdan’ın Venüs’ü

Etiler’deki 29 yıllık şamdan Bar’ın sahibi Mehmet Tuna, önceki gece köpeği Venüs’ü de mekanına getirdi. Tuna, “Venüs,  benim kızım gibidir. O da benim gibi gececi, gündüz uyuyor” dedi. Tuna konukların eğlendiği sırada köpeği ile Etiler’de yürüyüşe çıktı.

ıstanbul’da bir düşes

ıstanbul’da ilk kez 1920’li yıllarda düzenlenen “Çarlık Hayır Balosu”, bu yıl ünlü Rus yazar ve şair Puşkin’in doğumunun 210’uncu yıldönümü anısına yeniden ıstanbul’da yapıldı. Rusya’nın ıstanbul Başkonsolosluğu’nda geçtiğimiz günlerde düzenlenen baloya, Çar 2’nci Nikola’nın soyundan gelen Düşes Maria Vladimirovna Romanov da katıldı.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI