Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Emre bu!

ZOR bir deplasman, zor bir rakipti Orduspor..

90 dakikayı çok daha zorlu hale getiren Volkan’ın hatası, Stancu’nun füzesi ve artık geleneksel hale gelen Fenerbahçe’nin hücumdaki bitkin görüntüsüydü.. Maalesef Semih’in Antalya’daki Bienvenu’den farkı kalmamış gibiydi..
F.Bahçe puan kaybedebilir, maç kaybedebilir, hatta şampiyonluğu kaybedebilir.. Ama Fenerbahçe kredisi yüksek bazı oyuncuları kazanma yeri olmamalı.. İlk 11 doğru kurgulanmalı.. Dünkü maçın 2. yarısında Stoch’un oynatılmaması büyük hataydı.. Emre Çolak’ın 2 gol attığı haftada sizin maç kazanmanız için ceza sahası dışından isabetli şut atan isimleri sahada tutmanız gerekir..

En iyi orta saha

Dia’nın etkinliği Caner’den fazla oldu.. Buna karşın Cristian da Mehmet de kalitelerinin çok çok altında kaldılar.. Onların bütün açıklarını kapatan, takımını yenilgiden kurtaran isim Emre oldu.. Emre bu futboluyla uzak ara ülkenin en iyi orta alan oyuncusu.. Selçuk İnan’la birlikte oluşturdukları ikiliyi Abdullah Avcı’nın pek bozma ihtimali olmadığını bir kez daha gördük..
F.Bahçe’nin puan kaybetmesini Alex’sizliğe bağlayanlar olabilir.. Bu düşüncelere her zaman saygım var.. Ama Alex’le Samsun’a, Manisa’ya, Gençler’e, kaybedilen puanları ve G.Saray maçındaki futbolu da unutmamak gerek.. Alex dün sahada olsa Emre’nin kullandığı müthiş kornerleri kullanır, ara pasları atar ve harika golüyle takımının yenilgisini önleyen kaptan olabilirdi.. Emre de aynı performansı gösterdi, üstelik sahanın en çok top çalan oyuncusu olarak..
Orduspor oyuna ürkek başladı, ama Stancu’nun nefis golüyle istediğini aldı.. Dünkü maçta yazılması gereken iki isim daha vardı.. Biri harika oynayan Gosso, diğeri hakem.. Gosso sezon başından beri böyle.. İnşallah Özkalfa bir sonraki maçta daha iyi performans sergiler..

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI