« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre "Boğaziçi'nin Prensi"

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İtalya'da yayınlanan Euro Calcio Dergisi, Emre'ye geniş yer ayırarak "Boğaziçi'nin Prensi" ifadesini kullandı. Genç yıldızın gelecek sezon mutlak İtalyan liginde top koşturacağını daha şimdiden Fiorentina, İnter ve Milan kulüplerinin gözlerini kendisine çevirdiğini yazdı.

Emre Belözoğlu'nun kimlik bilgilerini veren, futbola Z.Burnu'nda başladığını daha sonda G.Saray tarafından keşfedildiğini ve Fatih Terim döneminde de 16 yaşında sahaya sürüldüğünü hatırlatan Euro Calcio Dergisi, Türk futbolcunun Avrupa piyasasındaki genç yetenekler listesinde başı çektiğini de yazdı.

Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazanmasının ardından Ümit Milli Takım'dan A Milli Takım'a hızlı bir geçiş yarak bütün dikkatleri çeken Emre'nin, geleceğinin büyük bir olasılıkla İtalyan liginde bir takım olduğunu yazdı. Dergi, "Terim'in Fiorantina'sı Hakan Şükür'ün İnter'i ve Zacheroni'nin Milan'ı bu futbolcuya forma giydirmek istiyor" Emre ise hangisinden daha iyi teklif gelirse o kulüpte oynayacağını belirtiyor. Boğaziçi'nin Prensi yakın bir gelecekte Avrupa'da Türk futbolunun yeni bir elçisi olacağını da söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz