Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre Belözoğlu'ndan Fenerbahçe'ye rest gibi sözler!

Fenerbahçe ile sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Emre Belözoğlu, yönetime mesaj gönderdi: "1 Haziran'da kulüpsüz kalmam."

Ahmet ERCANLAR / Fotoğraflar: Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'nin Antalya kampında basın toplantısı düzenleyen Emre Belözoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. İşte Belözoğlu'nun açıklamaları;

"REKOR KIRMA DERDİM YOK"
Özellikle bir rekor kırayım derdinde değilim bu seneden sonra en az 2 sene 36-37 yaşına tekabül ediyor. Totti 38'e kadar oynayacağım ondan sonra yedek kalmaya razıyım ben de bundan sonra böyle açıklamalar mı yapsam diye düşünüyorum ama 37-38 yaşıma kadar Süper Lig'de rahatça top oynayabilirim. Ailemden sonra en fazla değer verdiğim şey futbol. 2-3 sene daha oynamak istiyorum bunun için ne gerekiyorsa yapacağım.

"DURUŞUMU HİÇ BOZMADIM
Sorumluluk almaktan hiç kaçmadım. Özellikle hedef adam getirilmeme rağen kaçmadım, doğru bildiğimi yaptım doğru bildiklerimin yanlış olduğunu da gördüm hatalarda yaptım sıkıntı verici dönemler yaşamama rağmen duruşumu bozmadım.

Emre Belözoğlundan Fenerbahçeye rest gibi sözler

"YABANCI KURALINI ÜZERİME ALINMIYORUM"
Yabancı kuralılyla ilgili kulübümüzü yönetenler bir toplantı yapacaklar onlar kulübü bağlayan bir açıklama yapacaktır. Benim kişisel olarak söyleyecebileceğim, Türk oyunculardan memnun omayan ben Türk futbolcu olarak üzerime alınmıyorum. Bir kısıtlama var ise kaliteli Türk oyuncular bundan etkilenmeyecektir. Bu Türk futbolunun önünü kesen bir devrim gibi değil. Futbolcu, teknik adam, menajer ilişkileri iyice denetlenmeli, bütün kulüplerin ekonomik bir denetime ihtiyacı var.

"SPORTİF DİREKTÖRLÜK İÇİN ERKEN..."
Sportif direktörlük bunlar için erken yani... Henüz bir sinyal almadık henüz ama tek konstre olmamız gereken 4. yıldız ve şampiyonluk onun dışında en az iki sene daha 2 sene futbol oynamak istiyorum. Kulüp bakar söyler devam etmek istemezlerse bakarız başımızı çaresine futbolu bırakınca yine dönebilirim Sezon sonunda oturur tekrar konuşuruz hayırlısı neyse o olur. Fenerbahçe'den bir kez ayrıldım sahada mutlu olursam yeterine bu tarz şeyleri düşünmemeye götürüyor beni zaten...

"TÜRK OYUNCULAR ARDA'YI ÖRNEK ALMALI"
Arda bizi orada çok iyi şekilde temsil ediyor. Arda tipinde çok fazla oyuncu ihraç etmemiz gerekiyor. Arda'yı örnek alsın Türk oyuncular, Avrupa'nın en iyi ilk 11'ine o takım şampiyonls Ligi'nde final oynadı La Liga'yı kazandı bence seçilmesi lazımdı 11'e ama öyle olmadı. Umarım böyle devam eder ve Türk oyunculara örnek performanslar gösterir.

Emre Belözoğlundan Fenerbahçeye rest gibi sözler

"1 HAZİRAN'DA KULÜPSÜZ KALMAM"
Ben kulüplerin önceliğinin başarı olması gerektiğini düşünüyorum. Bu kulübün de önceliği şampiyonluk ve başarı daha sonra oyuncu transferi mukavele yenilemesi olması gerktiğini düşünüyorum. Fenerbahçe sezon sonunda yapıyor bu işleri, ben de bir yenileme süreci olursa sezon sonunda olur diye düşünüyorum. Kendi kendime sokmuş olduğum sıkıntılar yüzünden ben zorluklar yaşadım ama yine de ülkemiz ve dünyada insanların adil olmadığını kabul etmemiz gerekiyor. Eleştirilerden neyin eksik kaldığını düşünüyorum ama buradan ayrılırsam Amerika'dan teklif yok. Benim ağzımdan yok böyle bir açıklama. şunu söyleyebilirim; 1 Haziran'da kulüpsüz kalmam ama Amerika veya başka kulüpten bana teklif yok.

"KÖTÜ OYNADIĞIMIZ MAÇLAR DA OLDU"
Eleştirilerin haklı olduğu yerler var. Sezonun ortasına geldik ve lider bitirdik ilk yarıyı... Kötü oynadığımız konuşuldu ama takımın 3-4 maçtır iyi bir hava kattığını düşünüyorum. Ben ilk yarının bizim açımızdan 4-5 puan kayıpla bitirdiğimizi söyleyebilirim. E-Es maçı, Akhisar maçı ve Trabzonspor deplasmanında kayıplar var eleştirilerin haklılık payı yok diyemem.


"OZAN ÇOK YETENEKLİ AMA..."
Ozan Tufan çok yetenekli bir oyuncu ama bu konuları hocamız ve başkanımız konuşursa daha iyi olur. Avrupa'da başarı istiyorsak iyi Türk oyuncudan geçiyor. O yüzden iyi Türk oyuncu takımımızda görmek isterim ben bir oyuncu olarak.

Emre Belözoğlundan Fenerbahçeye rest gibi sözler

"BU ÜLKEDE MİLLİ TAKIM BIRAKILAMAZ!"
Avrupa'da ne kadar varız ne kadar mücadele edeceğiz ama Milli Takım iyi jenerasyon yakalanırsa 2002 ve 2008'de vardım. Bundan sonraki süreç inşalah yeni kanla ve takımla iyi olacaktır. Bu ülkede Milli Takım bırakılamaz. Çünkü vatan haini olarak ilan edilrsiniz bize ne zaman görev verilirse görev yapmaya hazırız.

"İYİ OYUNCULAR KISA BOYLUDUR!"
Ülkemizdeki yetenekler Messi seviyesinde olmasa bile öz değerlerimize sahip çıkılmıyor. Kısa oyuncular daha iyi topçu olabilir. İyi oyuncular kısa boyludur, kendimizi katmıyorum yanlış anlaşılmasın!

"EMENIKE TEMİZ BİR ARKADAŞIMIZ"
Emenike ile konuşuyoruz tabi iyi ve temiz bir arkadaşımız. O mevkide oynayanlar çok daha duygusal olabiliyorlar. O sıkıntılı bir dönem geçirdi gol sayısı yüksek olsaydı daha keyifli olurdu. Geçen sene büyük pay sahiplerinden birisi Emenike'ydi. Bu ikinci dönemde ondan beklentimiz ikindi devrede takıma katkı sağlaması...

"ŞANSA ÇOK İNANMAM"
Şans faktörü 1-2 maç katkı yapar ama bu takım şansla şampiyon oldu diyemeyiz. Kendinizi hazırlarsanız hele ki Fenerbahçe takımıysanız fiziksel ve mental olarak maça hazır olursak şampiyon olunur. Şans faktörü 1-2 maç için geçerli olabilir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler