Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre Belözoğlu: Yanlış anlaşılma kurbanıyım

Maçın 85. dakikasında kırmızı kart gören Emre Belözoğlu, yanlış anlama kurbanı olduğunu söyledi. FBTV'de yorumculuk yapan Cem Pamiroğlu ise, Emre Belözoğlu'nun saha içerisinde agresif olduğunu ve bu durumun Fenerbahçe'ye zarar verdiğini söyledi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Eskişehirspor maçının 85. dakikasında direkt kırmızı kartla oyundan ihraç edilen Emre Belözoğlu, pozisyonu FBTV'ye anlattı. Tamamen bir yanlış anlaşılma kurbanı olduğunu belirten Emre, şunları söyledi:

"Sarı kartı gördükten sonra hakeme 'Allah sizi bildiği gibi yapsın, belanızı vermesin' gibi bir şeyler söyledim. Yan hakemin de 'Allah belanızı versin' diye anladığını söyledi daha sonra içeri girdiğimde konuştuk kendileriyle. Haksız bir kırmızı kart olduğunu düşünüyorum. Küfretmediğimi de herkes bilsin. Zaten benle alakalı bu ülkede yeterince algı oluşturuluyor. Hakemlerde kendileri de söylediler; Allah belanı versin diye anladığı için attığını söyledi. Bende öyle bir şey söylemediğimi söyledim kendisine, konuştuk. Maç zaten gergindi. Moussa Sow'un verilmeyen penaltısı özellikle bizi saha içinde biraz erdi. İlk sarı kartı da o yüzden gördüm. Üzgün olduğumu söylemek istiyorum çünkü hak etmediğim bir kırmızı kart olduğundan dolayı bu şekilde yeniden anılmaktan dolayı üzgün olduğumu herkesin bilmesini isterim. Olay tamamen bu şekildedir. Hiçbir şekilde küfretmedim. Hakeme gittiğimde öyle anladığını söyledi sanırım yan hakem uyarmış kendisini. Yapacak bir şey yok. Bunun bilinmesini istiyorum.

"TAMAMEN YANLIŞ ANLAMA"

Tamamen yanlış anlama. Ben ne söylediğimi biliyorum. Bir şey söylesem çıkar burada özrü dilerim. Yapmış olduğumun hatanın da karşılığının olması gerektiğini her zaman söylüyorum. Belanı versin veya vermesin arasındaki fark küfür olarak anlaşıyorsa bu başka yerlere gider. Sahada oyuncu kalmaz. Küfür olarak biliniyorsa kurallar da bu varsa söylenecek bir şey yok, bir şey diyemem. Bu gerçekten kurallar dairesinde kırmızı kart gerektiriyorsa özür dilerim. Bu sözlerin kırmızı kart olduğunu düşünmüyorum. Hepimizin herkesin beklentisi 3 puandı. Eskişehirspor'da diri takım bize karşı iyi direndiler. Boş alanları iyi değerlendirdiler. Biz bireysel performansların çok altındaydık. Telafi edecek zaman var. Ümit ediyorum ders çıkarıp pozitif bakarız. Skorlarda bizim yanımızda olur."


FBTV'DEN ELEŞTİRİ: FENERBAHÇE'YE ZARAR VERİYOR
FBTV'de yorumculuk yapan Cem Pamiroğlu, Emre Belözoğlu'nun saha içerisinde agresif olduğunu ve bu durumun Fenerbahçe'ye zarar verdiğini söyledi. Pamiroğlu yaptığı değerlendirmede, "Emre'nin bu agresifliğinin üstesinden gelmesi gerekiyor. Emre saha dışarısında farklı, saha içerisinde farklı. Saha içerisinde nabızlar yükselince böyle farklı davranışlar gösterilebiliyor. Emre bir sene içerisinde o kadar çok böyle şeyler içerisinde kaldı ki, ne kadar konuşursa konuşsun kendini haklı duruma getiremez. Saha içerisindeki haliyle saha dışarısındaki hali çok farklı. Kendini ne kadar anlatmaya çalışırsa çalışsın, sürekli bu tarz durumların içerisinde kaldı" dedi.

RÜŞTÜ REÇBER: FUTBOLCULUĞU TARTIŞILMAZ AMA...
Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Rüştü Reçber de Emre Belözoğlu'nu eleştirdi:
"Emre’nin futbolculuğu ve sahadaki katkıları tartışılmaz. Sahadaki futbol agresifliğine saygı duyuyorum. Ama bunu aşırı yaptığı zaman hem kendine hem de Fenerbahçe takımına zarar verdiğini bilmesi gerekir. Hakeme gelinde takdir haklarını hep Fenerbahçe’den yana kullandı. Emre’nin atılmasında da yardımcısının uyarısıyla devreye girdi."Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler