« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre Belözoğlu ve Serkan Balcı son ifadelerini verdi

Milli futbolcular Emre Belözoğlu ve Serkan Balcı, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Disiplin Kurulu'na son ifadelerini verdi.

(a.a.)
SON GÜNCELLEME
Belözoğlu ve Balcı, duruşma sonrasında yaptıkları açıklamada, FIFA'nın karar aşamasına geldiğini ve kendilerinin eski ifadelerini tekrar ettiklerini söylediler.

Milli futbolcu Emre Belözoğlu, kurul üyeleri tarafından daha önceki duruşmada sorulan soruların aynılarının tekrarlandığını belirterek, “Geçen duruşmadan farklı olarak ilkinde 3 kişiyle bizi dinleyen üyeler 6-7 kişi olmuştu. Daha geniş bir katılım vardı bu sefer” dedi.

Çıkacak kararla ilgili olarak bir tahmin yürütemediğini ifade eden Belözoğlu, “Sonuç açıklanınca herkes bir yorum yapacaktır. Kararla ilgili bir tahminde bulunamıyorum. Ben bir şey yapmadığım için bana bir ceza verilirse benim için sürpriz olur. Genel durumu değerlendirmem gerekirse, bana ceza verileceğini düşünmüyorum. Aksi bir karar çıkarsa bu objektif olarak verilmiş bir karar olmaz” şeklinde konuştu.

SERKAN BALCI: “BANA (HAMİT DÜRÜST MÜDÜR) DİYE SORDULAR”

Milli oyuncu Serkan Balcı da duruşma sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk görüşmede sorulan soruların hemen hemen aynılarının sorulduğunu, tek farkın soruların kapsamının daha genişletilmiş olduğunu söyledi.
Balcı, duruşma esnasında kendisine sorulan en ilginç sorunun Hamit Altıntop ile ilgili olduğunu da belirterek, şöyle dedi:

“Bana Hamit'in dürüst bir insan olup olmadığını sordular. Ben de Ümit Milli Takımdan beri arkadaşım olduğunu, onun dürüst olduğuna inandığımı söyledim. Hamit'in ifadesinde, kullandığım (ben de vurdum) ifadesini doğru söylediğini, ancak bunun dışında farklı söylediği şeyleri doğru bulmadığımı da söyledim. Hamit'in neden böyle davrandığını bilmediğimi de kendilerine ifade ettim. Kurul üyelerine, rakip oyuncuların hiçbirisine vurmadığımı, yaşanan her şeyi televizyonda izlediğimi, kimin kime vurduğunu görmediğimi de dile getirdim. Bu savunmadan sonra bana ceza vermeleri büyük sürpriz olur”

Serkan Balcı, Hamit Altıntop'un yazılı savunmasında aynı ifadeleri tekrarladığını da sözlerine ekledi.

AVUKAT ÇOPUROĞLU: “EMRE VE SERKAN CEZA ALMAZ”

Türkiye Futbol Federasyonu avukatı olarak Zürih'te bulunan Ayhan Çopuroğlu ise Emre ve Serkan'ın herhangi bir ceza almayacağı görüşünde olduğunu bildirdi.

Çopuroğlu, duruşma sonrası yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Çok net söylüyorum. Serkan'ın ceza alacağına inanmıyorum. Mevcut havayı öyle gördüm. Yüzde 99 Emre'nin de ceza alacağını düşünmüyorum. Ama Alpay'ın belli bir eylemi var. İsviçreli oyuncuya vurduğu kesin. Belli bir ceza alır, ama cezanın abartılmaması gerekir. Alpay'ın ek iddialardan dolayı ceza almaması lazım. Alpay fail olarak görülürse 3 maçtan fazla ceza almaz. En fazla 3 aydan 6'a kadar gidebilir cezası. Tecrübelerim ışığında söylüyorum, Emre ve Serkan'a ceza verilmeyecek. Aksi sürpriz sonuç olur.

Türkiye Futbol Federasyonu için ceza verilip verilmeyeceği yarın ortaya çıkacak. Federasyonunda en az cezayla bu olaydan kurtulacağına inanıyorum. Türk tarafına çok büyük ceza çıkmayacağı düşüncesindeyim.”
Çopuroğlu, İsviçrelilerin duruşmasına bu sefer Türk tarafının girmediğini de belirtti.

Bunları da Beğenebilirsiniz