GeriFutbol Emre Belözoğlu serbest bırakıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emre Belözoğlu serbest bırakıldı

Emre Belözoğlu serbest bırakıldı
refid:18395587 ilişkili resim dosyası

Şike operasyonu kapsamında sabah saatlerinde ifadeleri alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu, Ankaragücülü futbolcu Kağan Söylemezgiller, futbolcu menajeri Ekrem Okumuş ve İstanbul Adliyesi'ne futbol yorumcusu Sinan Engin geldi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde ifadelerine başvurulan Emre Belözoğlu, Kağan Söylemezgiller ve Ekrem Okumuş daha sonra İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Futbol yorumcusu Sinan Engin ise direkt olarak İstanbul Adliyesi'nde savcı Mehmet Berk'e ifade verdi.  

Alınan ifadeler sonrasında ilk olarak Sinan Engin, sonrasında Kağan Söylemezgiller, Fenerbahçeli Emre Belözoğlu ve futbolcu menajeri Ekrem Okumuş serbest bırakıldı.

BELÖZOĞLU: O MESAJI BEN ATMADIM

"YETERİNCE YORGUNUM"

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde bilgisine başvurulan Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu, “Şu an itibariyle serbest bıraktılar” dedi.

Belözoğlu, adliyeden ayrılırken yaptığı açıklamada, basın mensuplarından soru sormamalarını isteyerek, “Bilgimize başvurdular. Sabah itibariyle emniyette olsun, savcılıktaki arkadaşlar olsun bize gerçekten çok iyi davrandı, bizi ağırladılar. Şu an itibariyle serbest bıraktılar” diye konuştu.

İfadelerine başvurulduğunu tekrarlayan Belözoğlu, şunları kaydetti:

“Bundan sonra da söyleyecek bir şey yok. Artık süreci hep beraber takip edeceğiz. Benden de çok fazla bir şey istemeyin. Zaten yeterince yorgunum. Yeterince şeyleri de söyledim içeride. Burada bize çok yakın davranan herkese çok teşekkür ederim.”

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği Belözoğlu, daha sonra adliyenin kapısının önünde bekletilen özel aracına binerek adliyeden ayrıldı.

İŞTE EMRE'NİN ADLİYE ÇIKIŞI AÇIKLAMALARI / WEB TV

EMRE EMNİYETTEN BÖYLE ÇIKARILDI / WEB TV

EMRE ADLİYEYE BÖYLE GETİRİLDİ / WEB TV

SİNAN ENGİN DE ADLİYEDEN AYRILDI

Futbolda şike soruşturması kapsamında ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade veren Beşiktaş Spor Kulübü’nün eski yöneticilerinden Sinan Engin adliyeden ayrıldı. Engin sabah saat 10.30’da avukatı ile birlikte Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne geldi. İfade işlemi saat 13.00’da başlayan Engin, soruşturma savcısı Mehmet Berk’e yaklaşık 2 saat ifade verdi. İfadesinin ardından adliyeden ayrılan Engin, “Savcı bey sorguda Aziz Başkan ile yaptığım telefon görüşmelerine ilişkin sorular sordu. Bazı fotoğraflar gösterildi ve bunlar hakkında bilgim olup olmadığına ilişkin sorular yöneltildi." dedi.

İŞTE SİNAN ENGİN'İN AÇIKLAMALARI / WEB TV

“BENİM ŞİKE VE TEŞVİKLE İLGİLİ HİÇBİR KONUŞMAM YOK”

Futbolda şike iddialarına ilişkin bilgisine başvurulan futbol yorumcusu Sinan Engin, “Benim şike ve teşvikle ilgili hiçbir konuşmam yok” dedi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Engin, savcının daveti üzerine adliyeye geldiğini söyledi.

Bazı şeyleri gizlilik olduğu için anlatmak istemediğini belirten Engin, “Ancak genel olarak Aziz Başkan ile yapmış olduğumuz sohbetler. Yani benim şike ve teşvikle ilgili hiçbir konuşmama yok. Bunu zaten yarın ifadeler çıktığı zaman görebilirsiniz. Tamamıyla bilgime başvuruldu. Yaptığımız sohbetlerle ilgili” dedi.

Fenerbahçe ile ilgili haber yaptırdığına ilişkin iddialar bulunduğu hatırlatılan Engin, “Hepsini söyledik kendisi biliyor. Öyle bir şey yok” diye konuştu.

“Şüpheli sıfatıyla mı çağrıldınız?” diye sorulan Engin, “Savcıya sorun” dedi.

Engin, “Sizinle ilgili ithamlara mı cevap verdiniz, yoksa başkalarıyla ilgili sizin konuşmalarınıza mı?” şeklindeki soruya da şu karşılığı verdi:

“Aziz ağabeyle genel olarak konuştuğumuz şeyler. Yani arada bazı şeyler var ama şike ve teşvikle ilgili bir konuşmamız yok. Bazı şeylerde bilgime başvurdu, burada nedir, burada nedir, bazı fotoğraflar gösterdi, burada nedir, bu nedir diye. Sadece bu. Bunun dışında bazı şeyleri anlatmak istemiyorum ama savcı son derece beyefendi, çok iyi biri.”

Kendisiyle ilgili teknik takip yapılıp yapılmadığı da sorulan Engin, Aziz Yıldırım'ın telefonlarının dilenildiğini dolayısıyla kendisinin de Yıldırım ile yaptığı görüşmelerin dinlenildiğini kaydetti.

KAĞAN SÖYLEMEZGİLLER ADLİYEDEN AYRILDI

Ankaragücülü futbolcu Kağan Söylemezgiller ifadesini verdikten adliyeden ayrıldı.

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında savcılıkça ifadesi alınan Ankaragücü futbolcusu Kağan Söylemezgiller, adliyeden ayrıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine getirilen Söylemezgiller'in ifadesi, soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından alındı.

Söylemezgiller, ifade işleminin ardından adliyeden ayrıldı.

EKREM OKUMUŞ DA SERBEST

Futbolcu menajeri Ekrem Okumuş ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Okumuş, adliyede savcı Mehmet Berk'e de ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

TAHİR KUM İFADE VERDİ

Şike soruturmasındaki 4. dalgada gazeteci Tahir Kum da İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek ifade verdi.

MENAJER FATİH AKBABA YARIN ADLİYEYE SEVK EDİLECEK

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında menajer Fatih Akbaba'nın İstanbul Emniyet Müdürlüğünde gözaltında tutulduğu ve yarın ifade vermek üzere Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sevk edileceği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında bugün adliyeye getirilen futbolcular Emre Belözoğlu ve Kağan Söylemezgiller ile menajer Ekrem Okumuş serbest bırakılırken, menajer olduğu belirtilen Fatih Akbaba'nın emniyette gözaltında tutulduğu kaydedildi.

Akbaba'nın yarın ifade vermek üzere adliyeye sevk edileceği bildirildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle