« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre Belözoğlu: Fenerbahçe'den daha iyi oynayan yok

Fenerbahçe’nin emektar kaptanı Emre, “Son 4-5 haftanın en iyi oynayan takımıyız. Devre arasındaki kampı çok iyi değerlendirmeliyiz.” diye konuştu.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

BAŞAKŞEHİR karşısında önceki akşam oynadığı müthiş futbolla herkesin beğenisini kazanan Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu, 90 dakika sonrası basın mensuplarına hem ilk yarıyı değerlendirdi, hem de dert yandı. İşte tecrübeli futbolcuya sorulan sorular ve Emre’nin cevapları...

F.Bahçe’nin birinci devrede sergilediği performansla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Son 4-5 haftanın en iyi futbol oynayan takımıyız. İyi oyun takımının özgüvenini yerine getirdi. Rahat etmemizi gerektirecek bir durum söz konusu değil. Bu sene şampiyon olmalıyız. İyi çalışmalıyız. Takım son haftalarda iyi bir hava yakaladı, bunu devam ettirmek istiyoruz. Devre arası kampını çok iyi değerlendirmemiz lazım.

‘YENi SÖZLEŞME iLE iLGiLi ŞU AN iÇiN BiR GELiŞME YOK’

KULÜPLE yeni sözleşme imzalama konusunda bir görüşmeniz oldu mu?

Yeni sözleşme ilgili hiçbir gelişme yok. Sezon bitsin. Şu anda düşünmek istemiyorum. İşime konsantreyim, kafamda şampiyonluk var. Bunları sezon sonunda konuşuruz. Sezon sonunda ne derlerse onu yaparız, gidin derlerse gideriz kalın denilirse kalırız. Henüz gelecek için bir planım yok, sadece şampiyonluğa konsantre olmuş durumdayım.
- Geçmişte de kendime çok iyi bakıyordum bazı kısmetsizlikler oluyordu, sakatlanıyordum. Bu sezon az oldu. Sezon başı kampında çok iyi geçirememe rağmen iyi gidiyor bakalım. İnşallah böyle devam eder.

‘BEN DE, AiLEM DE ÇOK YORULDUK SARI KART GÖRÜNCE BiLE ÜZÜLÜYORUM’

BU sezon sahada sakinsiniz. Bunun nedeni nedir?

Artık yoruldum. Gazeteyi açarken gözümü kapatıyorum; ‘İnşallah ben yokumdur’ diye... Sıkıldım artık, kendimi görmekten de sıkıldım. Ben gerçekten yoruldum, ailem de her şeyden çok yoruldu. Sarı kart görüyorum onun bile üzüntüsünü yaşar haldeyim. Ben de hatalar yaptım karşılığını gördüm fazlasıyla, artık inşallah olmayacak.
- Yine hata yapacağız ama bu olayı başka boyuta taşıyacak şekilde hatalar olmayacak. Ben bir şeyler söylüyorum ama ne kadar samimi geliyor, gelmiyor bilmiyorum. Futboldan yorulmadım ama; bu işlerden yeterince yoruldum artık. Bu sakinliğim inşallah sezon sonunda da böyle devam edecek.


‘Boş tribünler futbolculara bağlanamaz’

F.BAHÇE tribünleri bir türlü eskisi gibi dolmuyor. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Stadın boş kalmasının biz futbolcularla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Taraftarımız bizim en büyük destekçimizdi. En iyi oyunu oynadığımızda da gelmiyorlarsa biz futbolcular olarak ne söyleyebiliriz ki.


5: Emre’nin bu sezon 90 dakika oynadığı maç sayısı.
3: Emre, ligde 3 maçı sakatlığı nedeniyle kaçırdı.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler