« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre Belözoğlu: Allah belanı vermesin’ diyen kimseyi attın mı?

“Size küfretmedim” diyen Emre’ye Özkalfa’nın yanıtı, “Allah belanı vermesin sözü de hakarete girer” oldu. Yıldız oyuncu, bu diyalog sonrası gittiği soyunma odasında arkadaşlarından takımı yalnız bıraktığı için özür diledi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE-Eskişehirspor karşılaşması sonrası Emre Belözoğlu ile hakem Tolga Özkalfa arasında yaşananlar ve aralarında geçen diyaloglar çok önemli detayları içeriyor. Sarı lacivertlilerin kaptanı Emre, karşılaşma sonrası 4. hakemin yanına giderek Tolga Özkalfa ile konuşmak istediğini belirtiyor. Özkalfa, Emre’nin bu isteğini kabul ediyor ve ikili arasında ilginç bir diyalog gerçekleşiyor.

'BU LAFLAR KIRMIZI KARTLIK'

İŞTE o konuşma:
- Hocam size küfretmedim… Size "Allah belanızı vermesin" ve "Allah sizi bildiğiniz gibi yapsın" dedim.
- Bunlar da hakarete girer. Bu laflar da kırmızı kartlık.
- Bana bugüne kadar bu laflardan attığınız bir tane isim söyleyin.
- Kurallara göre bu kırmızı kart. Bu laflar hakarettir.

‘ONLARIN DEDİKLERİNİ DUYMADIM’

- Hocam maç içerisinde rakip oyuncular size çok daha ağır ifadeler kullandılar. Bu sözler onların söylediklerinden çok daha mı kötü?
- Ben onları duymadım. "Allah belanı vermesin" demek bile hakarettir.
- Nasıl duymadınız hocam? Burnunuzun dibinde size neler söylediler.

Adın Emre olunca

- HAKEMLE girdiği diyalog sonrasında Emre Belözoğlu üzgün bir şekilde soyunma odasının yolunu tuttu ve takım arkadaşlarına şunları söyledi:
“Maçın en kritik anında oyundan atılıp sizi yalnız bıraktım. Ama yemin ederim ki ağzımdan tek kelime küfür çıkmadı.”
Bekir, Volkan ve diğer futbolcular da, “Seni zaten uzun zamandır hedef gösteriyorlar. İsmin Emre olunca her hareketini kolluyorlar. Sen üzülme, biz gerçeği biliyoruz” diyerek Emre’ye destek verdiler.

Hakem raporunda ‘Hakaret’ var

TOLGA Özkalfa’nın raporunda, Emre’nin kendisine hakarette bulunduğunu yazdığı öğrenildi. Raporun hakaret içermesi nedeniyle Fenerbahçe kaptanına 3 maç ceza gelebileceği belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz