GeriFutbol Emre Belezoğlu: Herkes bize karşı farklı oynayacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emre Belezoğlu: Herkes bize karşı farklı oynayacak

Emre Belezoğlu: Herkes bize karşı farklı oynayacak
refid:26871278 ilişkili resim dosyası

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Emre Belezoğlu, her takımın kendilerine karşı farklı oyun sergileyeceğinin net olduğunu belirterek, ligin en büyük favorisi olduklarını herkese göstermek istediklerini söyledi.

Belezoğlu, Düzce Topuk Yaylası'ndaki kulüp tesislerinde devam eden kampın 9'uncu gününde düzenlediği basın toplantısında, herkesin Kadir Gecesi'ni kutlayarak, "Bu mübarek gecede Allah ülkemize, birliğimize, dirliğimize zeval vermesin. Şahika arkadaşımı da tebrik ediyorum, bugün dünya rekoru kırdı" ifadesini kullandı.

Topuk Yaylası'ndaki 4'üncü senesi olduğunu anlatan milli futbolcu, tesislerden memnun olduğunu ve burada yaptıkları hazırlıklarla sezona iyi başlamayı arzu ettiklerini dile getirdi.

Belezoğlu, Fenerbahçe'de 6'ncı yılında olduğunu kaydederek, "Gördüğüm en iyi üçlü forma' diyebilirim. Satışlar da iyi gidiyormuş, o yüzden başımız ağrıyacak gibi çünkü herkes biz bedava alıyoruz sanıyor ama biz de para veriyoruz" ifadesini kullandı.

Sezona iyi başlamak istediklerini aktaran tecrübeli futbolcu, "Herkes bize karşı farklı oynayacak, bu çok net. Ligin en büyük favorisi olduğumuzu herkese göstermek istiyoruz. Geçen sene önce içeride oynamıştık, önemli maçları bu sene dışarıda oynuyoruz, bakalım ne olacak? Kimine göre 4. yıldız, kimine göre başka rakamlar var. Galatasaray'la mücadele ligi daha tatlı hale getirecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Geçen sezon yakaladığı istikrarı devam ettirmek istediğini vurgulayan yıldız oyuncu, şunları söyledi: "Bu sene daha çok dikkat ediyorum yediğime, içtiğime. Ramazanın da girmesiyle araya biraz daha oturdu yemek düzeni. Yaş ilerledikçe daha dikkat etmek gerekiyor yediğine, içtiğine. Bunların katkısını görüyorum tabii ki. Tabii ki her maçta oynamak isterim, hoca görev verirse. Ben biraz daha geç öğrendim profesyonel yaşamayı. Bu sene en azından geçmişe yönelik kendimde eleştirdiğim konu olan istikrarsızlığı düzeltmek istiyorum. Hedefim, hoca görev verirse her maçta oynamak.

Ülkemizde herhangi bir konuda bilgi olmadan fikir oluyor. Beni tanımadan sevmeyebiliyor insanlar. Ben onlardan değilim. Ben de kötü profilim varsa bunu temizlemek için mücadele ederim ama çok da çetin mücadele içinde olmam. 'Biraz daha oturaklı Emre olsun' diye uğraşırım. İnşallah her maçı kazanırız da ben de sakin sakin oynarım."

Yeni transfer Diego Ribas

Fenerbahçe'nin yeni transferi Diego Ribas hakkında da düşüncesini paylaşan tecrübeli ayak, "Bu sene Diego'nun transferiyle beraber çok daha yumuşak ve göze hoş gelen bir takım ortaya çıkacaktır. O liglerde oynamak kolay değildir. Ben de oralarda oynadığım için iyi biliyorum. Siz de görüyorsunuz kendisini antrenmanlarda. İnşallah onu da bizi de güzel bir sezon bekliyordur" dedi.

Fenerbahçe taraftarının her zaman desteğini sergilediğini aktaran milli oyuncu, taraftardan anlayış beklediklerini ifade etti. "Fenerbahçe taraftarının desteğini anlatmaya gerek yok" diyen Belezoğlu, "Şu an çıktığımız haklı konumda onların payı var' diye düşünüyorum. Herkes de selfie çekme durumu var. Herkes kamerayı elime tutuşturuyor. Taraftarı seviyoruz ama onların bizi anlaması lazım. Biz formdayız ama Ersun Yanal da formda. O da bizi çok yoruyor, bazen halimiz kalmıyor başka şeylere" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki basketbol play-off mücadelesini de değerlendiren mili futbolcu, şöyle konuştu: "Play-off'taki basketbol maçıyla alakalı da birkaç bir şey söylemek istiyorum. Basketbolu iyi oynamam, voleybolda iyiyim de basketbolda iyi izleyiciyim. Basketboldaki ilk 2 maçta hiçbir gerginlik yoktu. Her zaman rakiplerimizle gerginlikte ilk adıma sahip takım olduk. Playoff'ta 'Trabzonspor bizi yenerse alkışlarız' dedik, onların kaptanları da aynı şeyi dedi sonra. O sözler pek tutulmadı. Futbolu yönetenlerin daha bilinçli olması lazım. Taraftarların da öyle olması lazım. Bunu artık bir nefret suçu haline getirip insanları ayrıştırmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Umarım bu tür şeylerin yaşanmadığı bir sezon olur."

Belezoğlu, "Futbol, iyi futbolcularla daha iyi oynanır" görüşünü paylaşarak, "Geçen senelerde de Diego kadar ayağına hakim olmasa da iyi oyuncularımız vardı. Saha içinde böyle bir oyuncunun bulunması özellikle iç sahada bizim için büyük avantaj olacaktır. Geçmişte de bunu yakaladığımız arkadaşlarımız vardı, umarım en kısa zamanda Diego ile de bunu yakalayabiliriz. Total futbolun ne kadar gereği varsa, bunu yıllarca yerine getirmiş bir oyuncu Diego. Ülkemizde 10 numara takıntısı olduğu için böyle düşünülüyor ama Diego defansa da oldukça yardım eden bir isim" ifadesini kullandı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle