« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre Aşık yeniden G.Saray'da

Galatasaray, bir dönem formasını giymiş olan Beşiktaşlı futbolcu Emre Aşık ile 2,5 yıllık sözleşme imzaladı. Mecidiyeköy'deki kulüp binasında yönetim kurulu üyesi Fatih Gökşen ile yarım saat süren bir görüşme yapan deneyimli futbolcu, 1 yılı opsiyonlu, 2,5 yıllığına sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İmza töreninde konuşma yapan Fatih Gökşen, ailelerinin bir evladı gibi gördükleri Emre Aşık'ı ara transferin son gününde kadrolarına kattıklarını vurgulayarak, “Gerçekten ihiyacımız olan bir oyuncu transfer ettik” dedi.
Gökşen, Emre'nin eski kulübüyle herhangi bir probleminin bulunmadığını, siyah-beyazlı kulüple olan anlaşmasının karşılıklı olarak feshedildiğini kaydederek, şunları söyledi: “Emre, kulübümüzü, camiamızı bilen, içten ve gerçekten Galatasaraylı bir oyuncu. Florya'daki futbolcu arkadaşlarımız da Emre'nin tekrardan yuvaya dönmesine sevinmiştir. İnşallah Emre kulübumüze ikinci gelişinde çok daha faydalı olacaktır. Şampiyonlar Ligi'nde Avrupa'da ona çok iş düşecektir. Defansımızdaki belkemiği isimlerdin birine aday olacaktır. Hayırlı olsun ve 'yuvaya hoşgeldin' diyorum. Emre herhalde futbolu Galatasaray'da bırakır.”

Emre Aşık ise tekrar Galatasaray'a dönmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Yuvama geri döndüm. Artık çok fazla şey söylemeye gerek yok. Bana güvenenleri mahçup etmeyeceğime inanıyorum” ifadesini kullandı.
2-3 hafta içinde hazır olup, oynayarak bunu göstereceğine inandığını anlatan Emre, “Transferde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu emeklerinin karşılıklarını alacaklarını temin ederim” diyerek sözlerini tamamladı.
Emre, imza töreninin ardından Galatasaray Bayrağı ile medya mesuplarına poz verdi. Savunma oyuncusu, daha sonra Galatasaray'ın Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapacağı antrenmana katılmak için kulüp binasından ayrıldı.

GÖKŞEN: SORUN YOK

Yönetim kurulu üyesi Fatih Gökşen, futbolcuların iki gündür paralarını alamadıları için başlattıkları idmanlara çıkmama protestolarının bittiğini söyledi. Futbolcuların bugün yapılacak idmana çıkacaklarını söyleyen Gökşen, “Şu an herhangi bir sorunumuz yok. Yarın da kampa gireceğiz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz