Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Emre, Almanya’nın Robert de Niro’su

  Murat TOSUN/BERLİN
  16 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 15 Şubat 2006 - 20:59

  Almanya’da yaşayan oyuncu Erhan Emre’den ünlü Alman sinema eleştirmeni Claudius Seidl büyük övgüyle söz etmeye başladı. Frankfurter Allgemeine Sonntag Gazetesi Kültür Sayfası yöneticisi Claudius Seidl, Türk kökenli oyuncu Erhan Emre için, "Almanya'nın Robert de Niro’su olacak" yorumunda bulundu.

  Claudius Seidl şöyle yazdı: "Ruhr bölgesinde 1960’lı yıllardaki göçün anlatıldığı ve ne yazık ki çok da iyi olmayan iki bölümlük televizyon dizisinde oynayan Erhan Emre’yi tanıyor musunuz? Fantastik bir tip, bizim Robert de Niro’muz olacak. Türkler bizim İtalyanlarımız. Bir toplumun büyük hikayeleri, dışarıda durup da içeriye girmek isteyenlerden gelir."

  Berlin’de doğup büyüyen Erhan Emre, Alman Film Akademisi Prodüktörlük Bölümü’nde öğrenim görüyor. Alman WDR televizyonu adına çekilen ve göçün hikayesinin anlatıldığı ilk film olma özelliği taşıyan "Dilekler Zamanı"nda oynadığı başrol ile dikkatleri çeken Erhan Emre, son olarak Berlin Film Festivali'nde panorama bölümünde gösterilen "Knallhart" adlı filmin başrolünü üstlendi. Erhan Emre, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Berlin’in Neukölln ilçesindeki sosyal sorunları ve şiddeti yansıtan filmde "Erol" karakterini canlandırıyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı