Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emre...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞENER

Galatasaray'ın görünüşe göre kadrosu çok eksik. Fatih'in söylediğine göre ki haklı, sahaya eğer sarı kırmızılı 11 futbolcu çıkıp puanlı bir lig maçı oynuyorsa bunun mazereti olmaz. Bir teknik adamın yahut Galatasaray'ı yüreğinde hissedenlerin ne mazeretleri, ne de şikayetleri söz konusu olmalı. Nitekim dün son dakikada Tugay'ın sakatlanması ile sahaya hiç alışılmadık bir takımla çıktı Galatasaray. Ve maçı da kazandı.

SÖZ DİNLİYOR

Galatasaray defansında Fatih'in son uygulamasıyla yine 4 kişi vardı. Ancak Bülent çok iyi bir günündeydi. Önce Fatih'le, sonra da Vedat'la defansın ortasında çok iyi bir ikili oluşturdular. Bülent'i ben uzun zamandır böylesine içten, mücadeleci ve hava toplarında hakim izlememiştim. Aferin Bülent'e.

Galatasaray'da esas alkışlanacak ve yanaklarından öpülecek Emre'dir. Galatasaray takımına girdiğinden beri her gün üstüne koyuyor. En mühimi laf dinliyor. Ben yazılarımda çok kez ikaz ettim. ‘‘Allah korusun, ağır bir sakatlığın yoksa eğer sakın yerde yatma’’ dedim. Dün rakip Erzurum çok sert oynadı ve çoğu kez de Emre kendini yerde buldu. Çabuk toparlandı ve ayağa kalktı. Tekrar edeyim, Emre bu çıkışını devam ettirirse tecrübeli ağabeylerini ve teknik direktörü Fatih'i can kulağı ile dinlerse hem çok büyük para kazanır, hem de Türk futbolunda çok güzel şeyler yapar. Dün G.Saray orta sahasında ayağına aldığı her topu çok iyi kullandı. Üstelik top rakipteyken presle sıkıştırdı, top kaptı ve arkadaşlarına kazandırdı.

KANATLAR ZAYIFTI

Haa diyeceksiniz Galatasaray'da kötü oynayan var mıydı? Vardı. G.Saray'ın iki kanadında oynayan Ümit ve Ergün inanılmayacak pas hataları yaptılar. Ergün için birşey söyleyemem, galiba onun kapasitesi bu. Ya Ümit'e ne demeli? Fevkalade bir çıkış yaptı, Filipescu'nun gidişi ile ikinci yarıdan itibaren büyük bir atılım gerçekleştirdi. Filipescu'yu hiç aratmadığı gibi ondan daha iyi görev yaptı. Peki şimdi ne oldu da ayağındaki topu ya rakibe, ya auta atıyor. En mühimi her girdiği ikili mücadelede yenik düşüyor, arkasına rakip oyuncu kaçırıyor.

SIKI MARKAJ

Galatasaray'da B.Hakan çok çalıştı fakat rakip defans iki oyuncu ile ona markaj yapınca fazla kıpırdayamadı. Burak'ı da kutluyorum. Güzel bir top takip etti ve üç puan getirdi.

Erzurumspor kendi alanında değil, ceza sahası içinde oyunu kabul etti. Tek tük rakip kaleye, o da bir tek Muhammed'le gitti. Tek pozisyonu var, onu da Taffarel kurtardı. Oysa Galatasaray yine 5 net gol pozisyonunu gole çeviremedi.




Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler