İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Empire State İmalat Endeksi Nisan’da 15.8 düzeyine geriledi

DHA
16.04.2018 - 15:59Son Güncelleme :
Empire State İmalat Endeksi Nisan’da 15.8 düzeyine geriledi
DHA

Hilal Sarı / İstanbul, 16 Nisan (DHA) – New York eyaleti ABD Merkez Bankası (NewYork Fed) tarafından yapılan Empire State İmalat Anketi ile oluşturulan Empire State İmalat Endeksi Nisan ayında 7.0 puan düşüşle 15.8 düzeyine geriledi. Manşet iş koşulları endeksi olarak da bilinen bu endeksin düşüşe rağmen hala pozitif tarafta olduğu vurgulandı.
NewYork Fed tarafından yapılan açıklamada yeni siparişler endeksinin 8.0 puan düşüşle 9.0 puana gerilediği, sevkiyat endeksinin ise 10.0 puan düşüşle 17.5 düzeyine gerilediği belirtildi.
Şirketlerin altı aylık ekonomik görünüm konusundaki iyimserliğinin ciddi oranda azaldığına dikkat çekilen raporda, gelecekteki iş koşulları endeksi 26 puan düşüşle iki yıldan fazla bir sürenin en düşük düzeyine gerilediği belirtildi.
Açıklamaya göre sevkiyat süreleri uzamaya devam etti ve stoklarda artış görüldü.
İstihdam piyasası göstergeleri istihdamda hafif bir artışa ve ciddi oranda daha uzun haftalık çalışma sürelerine işaret etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Empire State İmalat Endeksi Nisan’da 15.8 düzeyine geriledi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı