ADANA HABERLERİ

Emo’dan Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu

IHA
14.10.2015 - 13:08Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ADANA

IHA

Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şubesi’nin Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ve Mustafa Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün desteği ile düzenlenen “VIII. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu’ (YEKSEM)” yarın (15 Ekim) başlayacak.
Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisinde gerçekleştirilecek “VIII. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu, Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Belgin Emre Türkay, Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Mak ve EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil’în açılış konuşması ile başlayacak.
EMO Adana Şube Başkanı Mehmet Mak, 2 gün devam edecek sempozyumda, yenilenebilir enerji alanında bilimsel ve teknik çalışmalar yapan, akademisyenler, araştırmacılar ve uygulayıcıların bir araya geleceğini, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılmasını kısıtlayan engellerin kaldırılmasına yönelik çözümlerin de görüşüleceğini söyledi. Mak, “Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu’na 62 adet bildiri gönderildiğini, bildirilerin 41’inin sözlü olarak 7’sinin ise poster olarak sunulacağını, “Yenilenebilir Enerji Kaynakları ile Elektrik Üretiminde Yasal Düzenlemeler ve Sorunlar" ile "Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Sosyal Boyutu" konulu 2 de panel gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Emo’dan Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Emo’dan Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:05
  • Guneş
   06:40
  • Öğle
   12:35
  • İkindi
   15:44
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı