ANKARA HABERLERİ

EMO’dan Ankara'daki elektrik abonelerine uyarı

AA / Hüseyin Erdoğan
16.01.2015 - 15:57Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

AA / Hüseyin Erdoğan

ANKARA (AA) - Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi, başkentteki yetkili elektrik dağıtım şirketinin "zorunlu abonelik güncellemesi" uygulamasının, tüketicilerin mağduriyetine neden olduğunu öne sürdü.

EMO Ankara Şubesinden yapılan yazılı açıklamada, "zorunlu abonelik güncellemesi" uygulaması ile "güvence parası" tahsil edilmeye başlandığı savunuldu. Açıklamada, "Vatandaşlara uyarıda bulunmak istiyoruz, dağıtım şirketlerine güvence bedeli ödemeye gittiğiniz zaman üzerinize başka abonelik bulunup bulunmadığını sorgulatın ve üzerinize abonelik bulunması halinde dağıtım şirketinden güvence paranızın iadesini isteyin" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, üzerinde "son uyarı" yazan "bilgilerin güncellenmesi hakkında" başlıklı yazıyla tüketicilere "Elektrik aboneliğinizin, kullanım yerini halihazırda kiracı veya mülk sahibi olarak fiilen kullanan, kullanım yerinde ikamet eden gerçek ya da tüzel kişi adına olması zorunludur. Aksi takdirde uyarıya rağmen bu şekilde usulsüz elektrik kullanımının tespiti ve buna devam edilmesi nedeniyle elektriğiniz kesilebilir ve para cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz" uyarısında bulunulduğu ifade edilerek, binaların kurulu gücüne göre en az 105 liradan başlayan güvence bedeli aldığı iddia edildi.

Dağıtım şirketine de çağrıda bulunulan açıklamada, abonelerin Avrupa ülkeleri içinde en pahalı elektriği tükettiğini ifade edilerek, uygulamadan biran önce vazgeçilmesi istendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden EMO’dan Ankara'daki elektrik abonelerine uyarı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ocak 2015 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça EMO’dan Ankara'daki elektrik abonelerine uyarı haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:19
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı