BARTIN HABERLERİ

Emniytetten Bayram Trafiği Uyarısı

IHA
13.07.2015 - 18:01Son Güncelleme :

YEREL HABERLER BARTIN

IHA

Bartın Emniyet Müdürlüğü, araç sürücülerini bayramda oluşacak olan yoğun trafiğe karşı uyardı.
Bayram tatilinde yollarda araç sayısında yoğun bir artış yaşandığına dikkat çeken emniyet, sürücülerin trafik kurallarına uymalarını ve yola dinlenmiş bir şekilde çıkmalarını tavsiye etti.
Bartın Emniyet Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle, "Bayram tatilleri süresince karayollarımızdaki trafik yoğunluğunda önemli oranda artış olmakta, trafik yoğunluğu ile birlikte trafik kazaları da artmakta, bu kazalar sonucunda birçok vatandaşımız hayatını kaybetmekte, yaralanmakta veya hayatının geri kalan bölümünü engelli olarak sürdürmek zorunda kalmaktadır. Son yıllarda bayram tatillerinde meydana gelen trafik kazaları incelendiğinde, bu kazaların önemli bir bölümünün hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, yorgunluk, çalışma ve dinlenme süreleri ile ilgili kurallara sürücülerimizin uymamalarından kaynaklandığı anlaşılmaktadır. Özellikle sabaha karşı uykusuzluk ve yorgunluk belirtilerinin yoğunlaştığı ve doğu istikametine gidişte güneşin de etkisiyle sürücülerin olumsuz etkilendiği sabah 04:30-06:30 ve batı istikametinde ise akşam günbatımında 18:00-20:00 saatlerinde, uzak yerlerden gelen sürücülerimizin, uyku ve yorgunluğunun bir nebze de olsa giderilmesi için hem aracın iç mekanındaki havayı değiştirmek hem de hareket ederek kan dolaşımını normale döndürmek için müsait noktalarda araçlarından inerek kısa süreli de olsa dinlenmelerinin yararlı olacağı düşünülmektedir.
TEDBİRLER ARTIRILDI
Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirmelerini sağlamak amacıyla ek görevlendirilmeler yapılarak alınan trafik tedbirleri artırılmıştır. Meydana gelmesi muhtemel kazaların önüne geçmek amacıyla; Trafik kazalarının en önemli sebeplerinin başında hız ihlali geldiğinden vatandaşlarımızın kanunda belirtilen hız limitlerine uymaları; Araç sürücülerinin Emniyet kemerlerini takmaları ve yolcularına taktırmaları; İlimiz merkezinde cadde ve sokakların dar olması nedeniyle araçlarını geçişe engel olan ve trafiği aksatan yerlere gelişi güzel park etmemeleri gerekmektedir.
KURALLARA UYULMALI
Bunun yanında, motosiklet sürücülerinin yolcularının hayati önem taşıyan koruma başlıklarını takmaları; Kendi canlarını ve başkalarının canlarını tehlikeye atmamak için alkollü olarak araç kullanmamaları; araçlarda bulunan sis farlarını trafik güvenliğini tehlikeye düşürmemek için uygun koşullarda yakmaları; Özellikle sabaha karşı uykusuzluk ve yorgunluk belirtilerinin yoğunlaştığı ve doğu istikametine gidişte güneşin de etkisiyle sürücülerin olumsuz etkilendiği 04:30 - 06:30 saatleri ve batı istikametinde ise akşam üzeri 18:00 - 20:00 saatleri arasında sürücülerimizin aracın iç mekanındaki oksijen yoğunluğunu artırmak için araçlarından inerek kısa süreli de olsa müsait yerlerde dinlenmeleri; Diğer tüm trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önem arz etmektedir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Emniytetten Bayram Trafiği Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Emniytetten Bayram Trafiği Uyarısı haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  19:09
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı