Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Emniyetten “İstanbul’da IŞİD’li canlı bomba alarmı” haberine ilişkin açıklama

  İHA
  25 Temmuz 2015 - 23:50Son Güncelleme : 25 Temmuz 2015 - 23:52

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Anadolu yakasında canlı bomba olduğunu iddia ederek çağırdığı ambulansı kaçıran şüpheliyle ilgili açıklama yaptı.

  Açıklamada, söz konusu şahsın üzerinde bomba süsü verilmiş düzenek bulunduğu ve sorunlarıyla kimsenin ilgilenmediği gerekçesiyle böyle bir eyleme başvurduğunu açıkladı.
  Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bazı medya organlarında “İstanbul’da IŞİD’li Canlı Bomba Alarmı” şeklinde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Şöyle ki bahse konu olay 25.07.2015 günü saat:19.00 sıralarında Riva-Paşamandıra yolu üzerinde bir şahsın yılan ısırması nedeniyle 112’yi arayarak ambulans talep etmesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Müdahale ekibine kendisinin canlı bomba olduğunu söyleyerek ambulansı tek başına kaçırması sonucu A.A. (49) isimli şüpheli erkek şahıs ekiplerimizce yapılan kovalamaca neticesinde yakalanmıştır.”


  Açıklamada, “Şahsın üzerinde yapılan incelemede bomba süsü verilmiş tertibat bulunmuş, şahıs ile yapılan görüşmede ise, kimsenin kendisi ile ilgilenmediğini, bazı tanıdıkları ile problemlerinin olduğunu bu yüzden dikkat çekmek ve kendisi ile ilgilenilmesini sağlamak amacıyla böyle bir olay gerçekleştirdiğini beyan etmiştir” denildi.
  Şüphelinin herhangi bir örgütle bağlantısının bulunmadığı belirtilerek, "Şahsın yapılan incelemesinde terör örgütleriyle herhangi bir bağlantısının bulunmadığı anlaşılmış, ancak değişik suçlardan toplam (9) adet suç kaydının bulunduğu ve Aranıyor olduğu tespit edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı