BARTIN HABERLERİ

Emniyetten Bayram Trafiği Uyarısı

IHA
18.09.2015 - 16:31Son Güncelleme : 18.09.2015 - 16:32

YEREL HABERLER BARTIN

IHA

Bartın Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı’nda artacak olan trafik yoğunluğuna karşı vatandaşları uyardı. Bayram süresince emniyet olarak trafik güvenliği ile ilgili tedbirlerin de artırıldığının belirtildiği açıklama, vatandaşların trafik kurallarına uymaları istendi.
Emniyetten yapılan açıklama şöyle: “Trafik kazaları nedeniyle her yıl 10 bin kişi hayatını kaybetmekte ve trafik kazalarının maddi boyutu yılda 10 milyar doları bulmaktadır. Özellikle bayram tatilleri süresince karayollarımızdaki trafik yoğunluğunda önemli oranda artış olmakta, sürücülerimizin yakınlarına veya tatillerini geçirecekleri yerlere bir an önce ulaşmak istemeleri nedeniyle trafik kurallarına yeterince uymamalarından dolayı üzücü trafik kazaları meydana gelmektedir.
Bayram tatillerinde meydana gelen kazaların nedenleri incelendiğinde, bu kazaların önemli bir bölümünün hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, yorgun ve uykusuz araç kullanmak gibi nedenlerden dolayı meydana geldiği görülmektedir. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirmelerini sağlamak amacıyla ek görevlendirilmeler yapılarak alınan trafik tedbirleri artırılmıştır.
UYARILAR SIRALANDI
Emniyetin trafiğe çıkacak olan vatandaşlara yönelik uyarıları ise şöyle: "Meydana gelmesi muhtemel kazaların önüne geçmek amacıyla, trafik kazalarının en önemli sebeplerinin başında hız ihlali geldiğinden vatandaşlarımızın kanunda belirtilen hız limitlerine uymaları, araç sürücülerinin emniyet kemerlerini takmaları ve yolcularına taktırmaları, ilimiz merkezinde cadde ve sokakların dar olması nedeniyle araçlarını geçişe engel olan ve trafiği aksatan yerlere gelişi güzel park etmemeleri, motosiklet sürücüleri ve yolcularının hayati önem taşıyan koruma başlıklarını takmaları, kendi canlarını ve başkalarının canlarını tehlikeye atmamak için alkollü olarak araç kullanmamaları, araçlarda bulunan sis farlarını trafik güvenliğini tehlikeye düşürmemek için uygun koşullarda yakmaları, Özellikle sabaha karşı uykusuzluk ve yorgunluk belirtilerinin yoğunlaştığı ve doğu istikametine gidişte güneşin de etkisiyle sürücülerin olumsuz etkilendiği 04:30 - 06:30 saatleri ve batı istikametinde ise akşam üzeri 18:00 - 20:00 saatleri arasında sürücülerimizin aracın iç mekanındaki oksijen yoğunluğunu artırmak için araçlarından inerek kısa süreli de olsa müsait yerlerde dinlenmeleri, diğer tüm trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önem arz etmektedir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Emniyetten Bayram Trafiği Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 16 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Emniyetten Bayram Trafiği Uyarısı haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
  BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:52
  • Guneş
   06:34
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:15
  • Akşam
   18:50
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı