Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Emniyetten atış yarışması

  Hürriyet Haber
  19 Mart 1998 - 00:00Son Güncelleme : 19 Mart 1998 - 00:01

  Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü nedeniyle, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü vatandaşlar arasında tabanca atış yarışması düzenledi. Emniyet Müdürü Aydın Genç, bulundurma ve taşıma ruhsatı olan herkesin yarışmaya katılabileceğini söyledi.

  Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, vatandaşlar arasında tabanca atışları yarışması düzenlendi.

  Eskişehir Emniyet Müdürü Aydın Genç, Türk Polis Teşkilatı'nın 153'üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle vatandaşlar arasında tabanca atışı yarışması düzenleyeceklerini söyledi. Genç, ‘‘Yarışmalara bulundurma ve taşıma ruhsatı olan tüm vatandaşlar katılabilir’’ dedi. Eskişehir Polis Okulu atış poligonunda 25-28 Mart tarihleri arasında elemelerin yapılacağı, 14 Nisan tarihinde de final atışlarının yapılacağını belirten Aydın Genç, şöyle konuştu:

  ‘‘Yarışmanın ödül töreni 16 Nisan'da olacak. Tabanca bulundurma ve taşıma ruhsatı olan tüm Eskişehirliler'i bu yarışmaya davet ediyoruz. Yarışmacılar beraberinde getirecekleri 10 mermi ile polis okulu atış poligonunda 25 metreden tabanca atışları yapacaklar. Yarışmada ilk 3 dereceye girenlere çeşitli ödüllerin yanısıra birer şilt verilecek.’’

  Eskişehirliler tabanca atışlarına yoğun igi gösterdi. Atışlara katılmak isteyen vatandaşlar Emniyet Ruhsat Tebligat Şube Müdürlüğü'nde uzun kuyruklar oluşturdu.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı