Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Emniyetin yanında silahla yakalanan şüphelilerinden 4'ü tutuklandı

  Selahattin GÜNDAY, İstanbul DHA
  02 Ağustos 2012 - 17:59Son Güncelleme : 02 Ağustos 2012 - 18:00

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne yakın bir mesafede silahlarla birlikte yakalandığı belirtilen iki şüpheli kadın ile birlikte adliyeye getirilen 6 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

  Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Sağlık kontrolünün ardından şüpheliler savcılık sorgusuna alındı. Emniyette susma haklarını kullanan şüphelilerin savcılıkta da susma hakkını kullandıkları belirtildi. Tutuklanma talebiyle özgürlük hakimine sevk edilen şüpheliler burada da susma hakkını kullandı. 6 şüpheliden emniyetin yakınında yakalanan Sevgi D., Çiğdem S. ile Eser M. ve Özgür K. örgüt üyesi olmak ve silah bulundurmak suçlarından tutuklandı. İki şüpheli ise serbest bırakıldı.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü yakınlarında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan iki şüpheli kadının güvenlik kamera kayıtlarında Hırka-i Şerif Camii’ne girdikleri, başörtü takarak çıktıkları belirtildi. Görüntülerde Sevgi D. ve Çiğdem S. isimli şüphelilerin camiden çıktıktan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü yönünde ilerledikleri tespit edildi. Gözaltına alınan şüphelilerle birlikte silahlar da ele geçirilmişti. Olayla ilgili iki kadın ile birlikte 6 şüpheli gözaltına alınmıştı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı