Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Emniyet uyarmıştı

  DHA
  04 Mayıs 2011 - 18:46Son Güncelleme : 04 Mayıs 2011 - 18:46

  Emniyet Genel Müdürlüğü, nisan ayı başında güvenlik birimlerini PKK ve TİKKO işbirliğiyle Kastamonu, Samsun ve Ordu bölgelerinde eylem yapabileceği yönünde uyarmıştı.

  Kastamonu’nun Taşköprü İlçesi’nin Sinop’un Boyabat İlçesi’ne sınırı olan Çiftlik ve Köçekli bölgesinde ihbar üzerine güvenlik güçleri PKK’ya karşı 10 gün önce güvenlik önlemi almıştı. Çiftlik Köyü bölgesinden bir köylünün 4 kişilik yabancı bir grubun köylerine yakın bir noktadan geçiş yaptıkları ihbarı üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, bölgede arama çalışmaları başlatmıştı.

  Yetkililer, PKK terör örgütü mensubu olduğu tahmin edilen bu kişilerin bir süre önce Sinop’un Gerze İlçesi’nde jandarmaya saldırı ve Boyabat İlçesi’nde polis merkezi kurşunlanması olayıyla bağlantılı olabileceği ihtimali üzerinde güvenyik birimlerini alarma geçirmişti. Kastamonu Özel Harekat ile Terörle Mücadele Şube ekipleri ve Askeri birlikler ilçeye Bağlı Aslanlı, Çevik, Armutlu ve Abdalhasan köyleri ile Karadere mevkiinde arama tarama başlatırken, ilçeye girişleri kontrol altında tutarak gelen araçları aramıştı.
   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı