NİĞDE HABERLERİ

Emniyet’ten Düğünlere Sıkı Takip

IHA
12.08.2015 - 12:14Son Güncelleme :

Niğde Emniyet Müdürlüğü sokak düğünlerini sıkı takibe aldı. Niğde Emniyet müdür yardımcısı Osman Menteş(ortada) müzisyenlerle görüştü.

IHA

Niğde Emniyet Müdürlüğü, Valilik kararıyla sokak düğünlerine sıkı denetimler getiriyor.
Valilik kararıyla artık sokak düğünlerinde belirlenen saatler dışında müzik çalınmayacak.
Kararla ilgili Niğde Emniyet müdür Yardımcısı Osman Menteş başkanlığında düzenlenen toplantıda müzisyenler ve salon sahiplerine alınan kararlar bildirildi.
Kararda artık saat 11.00-13.00 saatleri arasında gelin alınma merasimde müzik çalınmayacak, ayrıca 17.00’dan önce de sokakta müzik çalınmayacak.
Konuyla ilgili Emniyet Müdürlüğü havai fişek, silah sıkanlar üzerinde geniş çaplı denetleme yapılacak. Akşam düğünlerinde ise saat 23.00 itibariyle düğün sonlanmadığı takdirde düğün sahibine idari para cezası yazılacak.
Valiliğin kararıyla müzik çalındığı saatlerde Niğde Emniyet Müdürlüğü ve Çevre İl Müdürlüğü sokak düğünlerinin ses düzeyini ölçecek. Ses düzeyi yüksek olan düğünlere ise Çevre kanunu kapsamında 700 TL ile 25 Bin TL arasında cezai işlem uygulanacak.
Niğde Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Niğde Emniyet müdür yardımcısı Osman Menteş başkanlık ederken, yaklaşık 100 müzisyen ve düğün salonu sahiBİ katıldı.
Yetkililer ayrıca düğün konvoylarında korna çalanları da sıkı takibe alacak ve uyarıya uymayanlara ceza yazacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Emniyet’ten Düğünlere Sıkı Takip hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Emniyet’ten Düğünlere Sıkı Takip haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:01
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:04
Sayfa Başı