ZONGULDAK HABERLERİ

Emniyet Seçim Günü Yasaklarını Açıkladı

IHA
27.10.2015 - 15:15Son Güncelleme :
Emniyet Seçim Günü Yasaklarını Açıkladı
IHA

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nin yapılacağı 1 Kasım 2015 günü seçim günü yasaklarını açıkladı.
İl Emniyet Müdürlüğü, 1 Kasım 2015 günü sabah 06.00’da başlayın 24.00’e kadar geçen sürede her türlü alkollü içki satışının, içkili yerlerde umumi mahallelerde her çeşit alkollü içki satılması ve içilmesinin yasak olduğunu bildirdi.
Oy verme günü oy verme süresince kahvehane, kıraathane ve internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerlerinin kapalı kalacağı, eğlence yeri niteliği taşıyan lokantalarda yalnızca yemek verilebileceği ifade edildi.
Asayişi korumakla yükümlü görevlilerin haricinde silah taşımanın da yasak olduğu seçim günü ile ilgili şu ifadelere yer verildi.
“1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan 26.Dönem Milletvekili Genel Seçiminde, 298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunun "içki ve Silah Taşıma Yasağı" başlıklı 79. Maddesi ve Yüksek Seçim Kurulu’nun 2015/1910 sayılı kararı gereğince; Oy verme günü olan 01 Kasım 2015 Pazar sabah saat 06.00’dan gece saat 24:00’e kadar
her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılmasının, içkili yerlerde umumi mahallerde her çeşit
alkollü içki satılması ve verilmesi ile içilmesinin yasak olduğu, Oy verme günü oy verme süresince kahvehane, kıraathane ve internet kefeler gibi bütün umumi eğlence yerlerinin kapalı kalacağı, eğlence yeri niteliğini taşıyan lokantalarda yalnız yemek verilebileceği, Oy verme günü olan 01 Kasım 2015 sabah saat 06:00’ dan gece saat 24:00’e kadar emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimsenin köy, kasaba ve şehirlerde silah taşıyamayacağı, aksine hareket edenler hakkında gerekli kanuni işlemler yapılacaktır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Emniyet Seçim Günü Yasaklarını Açıkladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 15 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Emniyet Seçim Günü Yasaklarını Açıkladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı