Gündem Haberleri

  Emniyet Müdürü'nden, 3 amirine nöbet cezası

  Gülay ÖZEK/VAN DHA
  09.07.2007 - 18:49 | Son Güncelleme:

  Van kent merkezinde, trafik ışıklarında bekleyen araçların camlarını silerek para kazanan çocuklar, İl Emniyet Müdürü M. Salih Kesmez'in makam aracının da camlarını temizlemek istedi.

  Bu duruma sinirlenen Müdür Kesmez, çocukların sokakta çalışmasını engellememekten sorumlu tuttuğu 3 emniyet amirine 2 saat boyunca nöbet cezası verdi.

  Kazım Karabekir Caddesi'ndeki trafik ışıklarında bekleyen araçların, camlarını silen 2 çocuk, ışıklara yaklaşan İl Emniyet Müdürü Kesmez'in makam aracının da camlarını temizlemek istedi. Emniyet Müdürü Kesmez, bunun üzerine telsizden, kent merkezindeki Çarşı Polis Karakolu, İkinisan Polis Merkezi ve Çocuk Şubesi amirlerini anons ederek, çocukların sokakta çalışmasının önlenmesi için gerekli duyarlılığı göstermedikleri gerekçesiyle aynı noktada 2 saat boyunca nöbetle cezalandırdı. Bunun üzerine 3 emniyet amiri, Kazım Karabekir Caddesi'nde nöbet tutmaya başladı.
  Emniyet Müdürü M. Salih Kesmez, “Çocuklar bugün cam siliyorsa yarın da gasp, hırsızlık gibi suçları işleyebilirler. Ben de görevlerini ihmal ettikleri gerekçesiyle amirlere böyle bir ceza verdim” dedi.

  Müdür Kesmez, okulların tatile girmesinin ardından çocukların kent merkezinin en işlek caddelerindeki trafik ışıklarında bekleyen araçların camlarını silerek para kazanmaya başlaması üzerine, ekiplerine bu durumu engellemeleri için talimat vermişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı