Gündem Haberleri

  Emniyet Müdürü kıl payı kurtuldu

  Hürriyet Haber
  02.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Isparta Emniyet Müdürü Metin Alp’in, Emniyet Müdürlüğü’nün arka bahçesindeki garajda duran özel otomobiline bomba konulduğu, bombanın uzmanlar tarafından etkisiz hale getirildiği bildirildi.

  Isparta Valisi Halil İbrahim Daşöz, düzenlediği basın toplantısında, Isparta Emniyet Müdürü Metin Alp’in 32 FR 001 plakalı özel otomobiline, bu sabaha karşı saat 04.45’de, Emniyet Müdürlüğü’nün arka bahçesindeki garajda bomba konulduğunu; bombanın etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

  Daşöz, Isparta Emniyet Müdürlüğü bahçesinde görevli nöbetçi memurun otopark kısmından sesler duyması üzerine o yöne gittiğini ve bu sırada karanlıktan istifade eden bir kişinin kaçtığını farkettiğini söyledi. Daşöz, nöbetçi memurun uyarı amacıyla havaya ateş etmesine rağmen, kimliği meçhul kişinin kaçarak olay yerinden uzaklaştığını belirtti.

  Vali Daşöz, nöbetçi memurun uyarısı üzerine, Isparta Emniyet Müdürü Metin Alp’in özel otomobilinin de park edildiği bölgede uzmanlarca inceleme yapıldığını ve Alp’in 32 FR 001 plakalı otomobilinin sağ ön tekerleğine bağlı parça tesirli bir bomba bulunduğunu bildirdi.

  Daşöz, misina sistemi ile otomobile bağlı olan parça tesirli bombanın, uzmanlar tarafından etkisiz hale getirildiğini belirtti.


  Isparta Emniyet Müdürlüğü, olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı