Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Emniyet Müdürü Çelikbilek ‘şehitler’ için yürüdü

  Ferhat AKGÜN/TEKİRDAĞ, DHA
  08 Mayıs 2010 - 17:26Son Güncelleme : 08 Mayıs 2010 - 17:26

  DOĞU ve Güneydoğu’da 10 yıl Özel Harekat biriminde görev yaparak 5 yılını dağlarda geçiren Tekirdağ Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, 3 polis memuru ile birlikte son günlerde şehit düşen askerlerin anısına 60 kilometrelik yürüyüşe başladı.

  Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı bünyesinde Doğu ve Güneydoğu’da 5’i dağlarda 10 yıl görev yapan eski Özel Harekatçı Tekirdağ Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, son günlerde şehit düşen askerlerin ardından ‘şehide saygı’ yürüyüşü düzenledi. Emniyet Müdürü Çelikbilek’in bu sabah saat 04.30’da çıktığı şehide saygı yürüyüşüne bir dönem terörle mücadelede birlikte görev yaptığı Tekirdağ Çocuk Şube Müdürü Hasan Bozkurt, yakın koruması Ertuğrul Gazi Akal ve makam şoförü Erdal Geniş de katıldı.

  Ekibi ile birlikte Tekirdağ il merkezinden yola çıkan Çelikbilek, 12 saatte 60 kilometre yol yürüyerek doğduğu yer olan Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı Sarıcaali Köyü’ne varmayı hedefliyor. Çelikbilek, yürüyüşünde sırt çantalarının yanı sıra uzun namlulu silahlarını da yanlarına aldı. Zaman zaman mola veren ekip, harita üzerinden yürüyecekleri güzergahları belirledi. Dağlarda ve bayırlarda yaptığı yürüyüşle eski günleri hatırladığını belirten Tekirdağ Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, 12 saatlik yürüyüşlerini şehitlerine anısına planladığını söyledi.

  Çelikbilek şöyle konuştu: “Şehitlerimizin anısına bu yürüyüşü planladık. Ebediyete intikal eden şehit kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. 12 saat kadar sürecek bir yolculuk yapacağız. Türk Polis Teşkilatına ve silahlı kuvvetlere saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Doğu ve Güneydoğu’da 5 yılı dağlarda 10 yıl Özel Harekat birimlerinde görev yaptım. Şehitlerimiz için düzenlediğimiz yürüyüş sayesinde o günleri yad ediyoruz.” Tekirdağ’dan bu sabah yürüyüşe geçen Emniyet Müdürü Çelikbilek, tarlalar sürülü olduğu için yavaş yürüdüklerini belirterek, saat 18.30 sıralarında köye varmayı planladıklarını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı