Gündem Haberleri

  Emniyet Kemeri kampanyasına Kamil Koç’tan destek

  Hürriyet Haber
  07.09.2005 - 01:00 | Son Güncelleme:

  ‘Emniyet Kemeri Hayat Standardıdır’ kampanyasına bir destek de karayolu yolcu taşımacılığı sektöründe 79 yıldır faaliyet gösteren Kamil Koç Otobüsleri A.Ş.’den geldi. Kamil Koç Pazarlama Müdürü İbrahim Özdemir, Petrol Ofisi, Temsa ve Hürriyet Otoyaşam Gazetesi’nin ‘otobüslerde de emniyet kemeri takılması’ konusunda kamuoyunu bilinçlendirmeye yönelik başlatılan sosyal sorumluluk kampanyasına destek vermeyi amaçladıklarını söyledi.

  Kamil Koç’un, hizmetlerini yalnızca taşımacılık işleviyle sınırlandırmayıp, üzerine düşen sorumluluğun bilinciyle sosyal yaşama değer katmak adına çalışmalar da yaptıklarını ifade eden Özdemir, kampanya ile ilgili görüşlerini ve daha önce firma tarafından yapılan çalışmaları şöyle anlattı: ‘Firmamız teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve bu kapsamda yolcu güvenliğini sağlayacak her tür uygulamaya öncelik tanıyan çalışma prensibiyle emniyet kemeri uygulamasını da 2000 yılından bu yana gerçekleştiriyor. 2918 sayılı Karayolu Trafik Kanunu’nun gereği tüm şehirlerarası otobüslerde sürücü dahil en ön ve önünde boşluk olan arka koltuklarda (yani 1-2-3-4 ve 23-24 numaralı koltuklarda) seyahat eden yolcularımız emniyet kemeri kullanmaları konusunda uyarılmakta, uygulama büyük bir ciddiyet ve hassasiyetle takip edilmektedir. Emniyet kemeri takılmasının keyfi bir uygulama olmadığı, yasalarla zorunlu kılınmış hayati bir uygulama olduğu konusunda tüm yolcularımız araç içi anonslarımızla bilgilendirilmektedir.

  Ayrıca, hem bebeklerimiz hem de ebeveynler için rahat ve güvenli bir yolculuk imkanı sağlayan bebek koltukları uygulaması da 2002 yılından itibaren başlatılmış bir başka ‘ilk’tir. Bursa, Ankara, İstanbul ve İzmir otogarlarında bilet alımı esnasında minik yolcularımızın hizmetine sunulan bebek koltuğu, ana koltuğa arkadan ve alttan montajlandığı için son derece güvenlidir ve üzerinde bir de emniyet kemeri bulunmaktadır. Bebek koltuklarındaki bu emniyet kemeri ile, minik yolcularımızın da güven içinde seyahat edebilmelerine imkan sağlanmıştır. Emniyet kemeri uygulaması hususunda yıllardır gostermiş olduğumuz hassasiyet ve konu hakkında yapılan gözlemlerimizle elde ettiğimiz deneyimimiz, bir felaket olmadan konunun gündeme alınması ve kamuoyunun bilinçlendirilmesini elzem kılmaktadır. Bu yüzden kampanyanıza desteğimiz hiç kesintisiz devam edecektir.’
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı