Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Emniyet kemeri hayat kurtarır

  Hürriyet Haber
  25.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  YAPILAN istatistik değerlendirmelere göre, sürücülerimizin birçoğunun emniyet kemerini takmadıkları saptanmıştır.

  Ölüm olayları dahil ağır yaralanmalarda, can güvenliği bakımından, emniyet kemerinin büyük fayda sağladığı bir gerçektir.

  Her sürücünün mutlaka emniyet kemeri takması, takmayanların görevli trafik ekiplerince gerekli önlemler alınmaları hakında uyarılar yapılması sağlanmaktadır.

  Burada ekiplerimizde çalışan görevli arkadaşlarımızın da, ikna edici sözlerle, sürücülerimizi konu hakkında aydınlatmaları önemli bir durum arzetmektedir.

  Trafikte seyir halindeki sürücüler, yönetmeliklerce tespit edilen hız sınırını aşmamalı, kendi can ve mal güvenliklerini yine kendileri sağlamalıdırlar.

  DUYARLI OLALIM

  Ekiplerimizce yapılan tüm kontrol ve denetlemelerde ne yazı ki, özellikle emniyet kemeri takma alışkanlğının bir çok sürücümüzde henüz kavranmadığını görmek, doğrusu bizleri üzüyor.

  Çok basit gibi görüse de, sonradan hepimiz için üzücü sonuçlar ortaya çıkaran emniyet kemerleri hakkında, lütfen biraz daha duyarlı olup, çok küçük gibi görünen bu önemli tedbiri almış olalım.

  Ayrıca, aşırı hız yapmaktan, alkollü araç kullanmaktan, hatalı sollamalardan, trafik işaret ve levhalarına uymadan, yollarda seyir halinde olmaktan kaçınalım.

  Gideceğiniz yere belki biraz daha geç gitmiş olabilirsiniz ama, can sağlığı ve emniyetli gitmek, zannedirim hepiniz için önemli olsa gerek.

  Tüm şoför arkadaşlarımıza kazasız günler temenni ederim.

  Konuk Yazar

  Fatih DEMİRKOL

  Manavgat Bölge Trafik Denetleme Amiri

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı