BİTLİS HABERLERİ ADİLCEVAZ HABERLERİ

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Adilcevaz’a eğitim desteği

DHA
12.02.2018 - 15:03Son Güncelleme :
DHA

Salih BEŞKARDEŞ/ADİLCEVAZ (Bitlis), (DHA)- BİTLİS’in Adilcevaz Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 360 bin liralık eğitim desteği sağlandı. Sağlanan destekle ilçedeki okullara 10 bin adet kitap aldıklarını ve iki okula da zenginleştirilmiş kütüphane kurulacak. 

İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 360 bin liralık kaynak aktarıldı. Aktarılan kaynak ile ilçedeki okullara 10 bin adet kitap aldıklarını ve iki okula da zenginleştirilmiş kütüphane kuracaklarını söyleyen Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, şöyle konuştu: 
"Kaymakamlık olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa hazırladığı proje kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü gençlerin ve çocuklarımızın kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak adına ekonomik anlamda destek verdi. Bu proje farklı coğrafyalarda ve yerlerde bulunan okullarımıza kitap ve maddi anlamda destek vererek kalkındırma amaçlı bir projedir. İlçemize bu projeden 360 bin lira civarında bir kaynak aktarıldı. Bu kaynaktan okullarımızın kütüphanelerinde kullanılmak üzere 10 bin adet kitap aldık ve kitapların dağıtımına başladık. Kaynağın geri kalan kısmını ise ilçemizde bulunan iki tane okulumuza zenginleştirilmiş kütüphane yapacağız. Bu projenin finans kaynağının sağlanmasında Belediye Başkanımızın çok önemli katkıları oldu. Belediye Başkanımıza ve Emniyet Genel Müdürümüz Selami Altınok’a projeye katılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum." 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş ise, "İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın katkılarıyla Emniyet Genel Müdürlüğü’nden ilçemize bir kaynak aktarıldı ve bu kaynakla okullarımıza 10 bin adet kitap alındı. Bu kitapları okullarımıza dağıtmaya başladık. Bu kitapların çocuklarımıza okuma ve anlama yönünden büyük faydaları olacaktır. Bu projenin kazandırılmasında emeği geçen herkese eğitim camiası adına teşekkür ediyorum" dedi.
Proje kapsamında alınan 10 bin adet kitap okul müdürleri aracılığıyla okullara dağıtımı yapıldı. Kitaplar, okul kütüphanelerinde öğrencilerin hizmetine sunulacak.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Adilcevaz haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Adilcevaz haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Adilcevaz’a eğitim desteği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı